Salonda gerçekleştirilen günün birinci antrenmanının akabinde, ikinci çalışma saat 18.00’de idman alanında yapıldı. Teknik yönetici Stefan Kuntz idaresindeki antrenmanda, ısınmanın akabinde pas ve rondo çalışmaları yapıldı. Daha sonra hamle varyasyonları üzerinde durulurken, şut çalışmasıyla idman tamamlandı.
Dün akşam karşılaşma oynayan futbolculardan İrfan Can Kahveci, İsmail Yüksek ve Yusuf Sarı akşam idmanına katılmayıp salonda rejenerasyon çalışması yaparken, Cenk Özkacar, Salih Uçan ve Umut Nayir ise önlem hedefli olarak fizyoterapist eşliğinde kendilerine uygulanan program dâhilinde çalıştı. Sabah yapılan salon idmanına katılan Mert Günok ve Onur Bulut’a ise akşam antrenmanı için istirahat verildi.
Uçuş programı nedeniyle akşam saatlerinde kampa katılacak Hakan Çalhanoğlu ile bu akşam Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenecek Eredivisie Ödül Merasimi’ne katılacak Orkun Kökçü idmanda yer almadı.
Ay-yıldızlıların bu akşam yaptığı çalışmayı TFF Ulusal Gruplar Sorumlusu Hamit Altıntop ve Genel Sekreter Kadir Kardaş da izledi.