A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, Japonya maçı öncesi açıklamalarda bulundu. İşte Kuntz’un kelamları…

İŞTE KUNTZ’UN KELAMLARI:

“TÜRKİYE’DEKİ KARAMSARLIĞI ANLAMIŞ DEĞİLİM”

“Tabii oyuncularımızın hüzünlü olmalarını anlayabiliyorum. Katiyetle büyük bir adım atabilirdik ancak ufak bir adım atmış olduk. Şu andaki Türkiye’deki karamsarlığı anlamış değilim. Kümedeki durumumuz hala çok uygun. Kendi elimizde kupaya katılmak ve kupaya katılacağız.”

“ÖNÜMÜZDEKİ KUPAYA KATILACAĞIMIZI BİLİYORUM”

“Geçen sene haziran ayında 4 maç kazandık. 12 tane gol attık, gol yemedik. Ondan sonra da beşerler yeni bir hocaya gereksinimimiz var dedi. Kimi beşerler bunu her durumda lisana getiriyor. Şayet argüman varsa, ben her türlü bahse açığım. Lakin bu türlü art planda uydurmaca beni mutlaka ilgilendirmiyor. Bu olağanda yapılmayacak bir durum. Ben hala burada hocayım, ne yaptığımızı biliyorum ve önümüzdeki kupaya da katılacağımızı biliyorum.”

“JAPONYA’NIN MİSAFİRPERVERLİĞİNİ YAŞAMIŞTIM”

“Ben Japonya’ya gittiğimde, Tokyo’da onların misafirperverliğini yaşamıştım. Tıpkı vakitte Alman vatandaşı olarak son maçın sonucu bizi üzse de Japonya’nın aldığı skor ve oyun ne kadar kaliteli ve saygın bir kadro olduklarını göstermiş oldu.”

Almanya Ulusal Ekibi ile isminiz geçiyor?

Stefan Kuntz: “Demek ki o kadar berbat bir hoca değilim.”

“SÜRE VEREMEDİĞİMİZ OYUNCULARI OYNATACAĞIZ”

“Bizim de aslında niyetimiz, bu maçta şu ana kadar müddet veremediğimiz oyuncuları oynatmak. Münasebetiyle onların kararının tesiri olmayacaktır.”

“GENEL OLARAK DÜŞÜNDÜKLERİMİZ UYGULADIK”

“Göreve başladığımızda hem Hamit Bey’le hem de o zamanki idareyle hedeflediğimiz birinci mevzu, Dünya Kupası elemelerini elde etmek ve Uluslar Ligi’nde bir tıp üste çıkmaktı. Portekiz’de ne yazık ki imkanımızı kaçırdık. Uluslar Ligi’nde çok rahat bir formda B kategorisine çıktık. Bizim vazifeye geldiğimiz süreçte bir çok oyuncuya ulusal kadro talihi verdik. Bu süreç içerisinde birden fazla büyük kadrolara transfer yaptı. Misyonumuz sürecinde Burak üzere çok kıymetli bir forvet mesleğine son verdi. Bunun da üstünden gelmemiz gerekti. 19 maçlık serüvende aslında gol atma sorumluluğunu birçok oyuncuya devretmek zorunda kaldık, bunu da başardığımızı düşünüyorum. Genel olarak düşündüklerimizi uyguladığımızı söyleyebilirim.”