Trendyol Muhteşem Lig grubu Corendon Alanyaspor, transferin son gününde takımına kattığı 3 oyuncu için imza merasimi düzenledi. Cengiz Aydoğan Spor Tesisleri’nde düzenlenen merasime, kulüp lideri Hasan Çavuşoğlu da katıldı.

Transferin son gününde stoper Nuno Lima, sol kanat oyuncusu Pione Sisto ve santrafor Sergio Cordova’yı renklerine bağladıklarını tabir eden Çavuşoğlu, “Sisto, Danimarka liginden geldi. 10 numara ve sol kanat konumda da oynayan yetenekli biri. Bizler ve kendisi için iyi olsun diliyoruz. Alanyaspor’a katkı sağlayacağına inancımız tam.” dedi.

Portekiz ligden aldıkları Lima’nın takip ettikleri ve istedikleri bir oyuncuyu olduğunu lisana getiren Çavuşoğlu, “Kendisinin ileriye dönük çok âlâ işler yapacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

FUTBOLCULARIN GÖRÜŞLERİ

Sol kanat oyuncusu Pione Sisto, merasimde yaptığı konuşmada, Alanyaspor’un verdiği fırsat için teşekkür ederek, “Güzel bir ülke ve hoş bir kentte taraftarlarla buluşmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Stoper Nuno Lima ise transferini mesleğinde büyük bir adım olarak kıymetlendirdi.

Santrafor Sergio Cordova da kente gelmesinde yardımcı olanlara teşekkür ederek, şöyle konuştu:

“Beraber çok uygun işler yapacağımızı düşünüyorum. Hala gencim ve bu kulüpte mesleğimin tepesini yapacağına inanıyorum. Kulüp olarak da amaçlara ulaşacağımıza inanıyorum. Buraya gelirken Türkiye ligini bilen arkadaşlarıma sordum. Âlâ bir lig olduğunu söylediler. Benim de burada kendimi geliştirebileceğim formda müşahedem var. Âlâ bir lige geldiğimi düşünüyorum.”

Konuşmaların akabinde 22 yaşındaki Portekizli stoper Nuno Lima ile 26 yaşındaki Venezuela asıllı Sergio Cordova ile dörder yıllık, 28 yaşındaki Danimarka asıllı sol kanat oyuncusu Pione Sisto ile 2 yıllık mukavele imzalandı.