Beşiktaş’ta istifa eden yönetici Serhan Çetinsaya, siyah-beyazlıların bir mühlet evvel ilgilendiği Sergio Ramos’la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Çetinsaya’nın dikkat çeken kelamları…

“Kişinin 2 yıl boyunca 40’ar maça çıkması, sakat olmaz, 20’şer gol atar, Konferans’ta final oynarsak, her şey dahil 48.4 milyon Euro maliyeti olacaktı. Bu maliyetin belli bir kısmı Beşiktaş’ın üzerinde kalmayacaktı. Makul bir kısmın varyasyonları vardı.

Sergio Ramos, benim için bir futbolcu transferi değildi. Bu şahıs rüşdünü ispat etmiş, 25 kupası olan, mesleği ortada olan biri. Bu atletin Beşiktaş’a kazandırılması, Beşiktaş’ın layığı olan dünya vitrinine geri dönmesiydi. Bu benim için bir futbolcu transferinin ötesinde, vizyon projesiydi. Çok çalıştık. Oldu, anlaştık. Sonrasında olmadı. Sıhhat olsun. Kısmet değilmiş. Keşke olsaydı. Bir Beşiktaş taraftarı olarak izlemeyi çok isterdim. Ramos’a 18-19 gün Beşiktaş’ı anlattım. Etkileme noktasında neler yapabileceğimizin listesini çıkardık. Para ikinci plandaydı. 27 Milyon Euro net teklifi vardı adamın, o teklifi değerlendirmedi bile.

Sergio Ramos için 6 kulüp yarıştı. Galatasaray da bu yarışın içindeydi. İkna etme noktasında birinci başladığımızda, Şampiyonlar Ligi’nde oynamayan bir kadroda olması kelam konusu dahi değildi. İlhan Mansız’ın dayanağıyla, Guti’ye ulaşmamız, onun da Guti’yi ikna etmesiyle önemli bir ön adım attı. Gökhan Töre de dahil oldu sürece. Gökhan Töre’nin şahsi antrenörüyle, Sergio Ramos’un şahsi antrenörü birebir kişi. Beşiktaş’a gelmeye yeşil ışık yakmasıyla para konuşmaya başladık. Ramos’un önceliği para değildi. Öncesinde para konuşmadık.”

“G.SARAY’DAN HELALLİĞİMİ ALMAK İSTERİM”

Malum Galatasaray maçı sonrası bir paylaşım yaptım. Bu paylaşım Beşiktaş efendiliğine yakışmadı. Hakkınızı helal edin. Heyecanıma yenik düştüm. Galatasaray büyük bir topluluktur, helalliğimi almak isterim.