Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi A Spor’da gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İŞTE ÇEBİ’NİN KELAMLARI:

“RAMOS TRANSFERİNDE KİMSE SPONSORLUK DAYANAĞI VERMEDİ”

“Ramos herkesin ekibinde görmek istediği biri. Ramos bize geldi de almadık mı? Sayıları okudunuz. Bu sayı 14-15 milyon Euro. Vergileriyle 25 milyon Euro. 2 yılda 50 milyon Euro. Ramos güzel oynarsa, buradan gönderemezsiniz. Münasebetiyle 50 milyon Euro. Asbaşkanıma da söyledim. O süreç içerisinde kimse sponsorluk dayanağı vermedi. Serhan kardeşim de kovaladı lakin olmadı. Mevzunun 6 milyon Euro üzere gösterilmesi gerçek değil. Artı ben bunun 8 milyon Euro ve menajerlik fiyatını karşılayacağını kabul ettim lakin olmadı. Her kulüp birilerini kovalar olur, olmaz. Beşiktaş’ın geleceğini de düşünmek zorundayım. Bu transfer konusunda Serhan’ın hiçbir kusuru yok. Benim vereceğim kesin kararlar vardır. Ben bu sonuncu kararı, Beşiktaş’ın geleceğini düşünerek verdim.”

“TÜRK FUTBOLU İSMİNE BU TRANSFERLER YANLIŞSIZ DEĞİL”

“Türk futbolu ismine bu transferleri yanlışsız buluyor musunuz, hakikat bulmuyorum. Bunun sonu yok. Bunları hala yapmaya devam ediyorsak, bu gerçek değil. Üstün Lig’de azamî 23-25 milyon Euro’lu bütçeli bir ekip yaparsanız gelir ve masrafınızı dengelersiniz. Vergi ödemeyip, banklara borçlanarak, kurlar artarken kulübü dert sokarak… Sonra da vergi dairesine gideceksiniz, benim borcumu erteleyin diyeceksiniz. Bizim makul limitlere inmemiz lazım.”

“SUUDİ ARABİSTAN FİYATLARI İKİYE KATLADI”

“Suudi Arabistan bu sene fiyatları ikiye katladı. Transferler geç oluyor, karşınıza şu geliyor, “Ben biraz daha beklemek istiyorum. Suudi Arabistan’dan teklif bekliyorum.” Transfer kolay bir şey değil. Transferde oyuncunun gönlü olacak. Grubu bırakacak. Ailesi onaylayacak. Tüm bunları bir ortaya getirdiğinizde vakit alıyor. Artan fiyatlardan ötürü birçok güzel oyuncu beklemeyi tercih etti. Biz de çabuk alalım diye çok süratli transfer yapmayı tercih etmedik.”

“TAKIMDA HOCANIN İSTEMEDİĞİ BİR OYUNCU YOK”

“Hocanın istemediği bir oyuncunun şu anda kadroda olduğunu düşünmüyorum. Bu bir takım işiydi. İktisadın müsaade verdiği ölçüde transferler gerçekleşmiştir.”

“GÖKHAN İNLER BEŞİKTAŞ’TA JÜBİLE YAPMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ”

“Gökhan İnler ile görüştüm. Dünya futbolunda yeri olan bir oyuncu. Birçok oyuncu tanıyor. Çok güzel bir Beşiktaşlı. Biz sportif yönetici arayışı için görüştük. O da bu sene Beşiktaş’ta jübile yapmak istediğini söyledi. Bunun üzerine benim de istediğim bir şey vardı, kadroda ağabeylik yapacak biri. Bunun için birini çok istiyordum. Biz Gökhan’la buraya geldik. Ekonomik olarak istediklerini bir futbolcu olmaktan daha öte.”

“TRANSFERLERDE BU VAKİT KADAR YANLIŞ YAPMADIM”

“Transferlerde bu vakte kadar yanlış bir yaptığımı düşünmüyorum. Bir de transfer çalımı diye bir şey var. Ben bugüne kadar kimseye transfer çalımı atmadım. Ancak birileri tez ediyorsa bunlar; Gedson’dur, Ghezzal’dır. Rashica’yı ben çok istedim ve aldım.”

“RASHICA’YA SON ANDA ARAMA OLDU”

“Rashica’ya son anda arama oldu. Oyuncuya ve menajerine baskı yapıldı. Bitmiş transferdi. Maalesef uçak 3 saat geç kalktı.”

“YÜZDE 99 ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ”

“Bütün oyuncularımı âlâ ki aldım diyorum ve demeye de devam edeceğim. Bu işler parayla pulla olmuyor. Olsaydı, transfer periyodunun şampiyonları lig bitmeden tescil edilirdi. En güzel kadro şu anda Beşiktaş. Her türlü bedellere bakın en güzeli bizde. “Yüzde 99 şampiyonuz. Ben bunu pandemide söyledim, 3 tane kupa aldık. Bekle, gör. Son gülen yeterli güler. Bekleyeceğiz”

“SPONSORLUK MUTABAKATI BİTMEK ÜZERE”

“Stadımızın yeri, değeri muhakkak. Hasebiyle bana nazaran değer biçilemez. Önemli olan bunu dünyaya göstermek. Federasyon çok hakikat bir iş yapmıştır. Daha evvel bunu göstermesi gereken yerler vardır. Umarım kabul edilir. Bu stadyum hak ettiği pahası görür. Sponsorluk mutabakatı bitmek üzere. Yüzde yüz önümüzdeki hafta biter. Beşiktaş ismine ve markasına yakışır olacak.”

“DENİZ TÜRÜÇ’Ü İSTEMEDİK, UMUT MERAŞ AYRILMAK İSTİYOR”

“Deniz Türüç’ü biz istemedik. Rastgele bir teşebbüsümüz olmadı. Umut Meraş, gitmek istiyor. Bir kadro var. Onun lideri beni aradı.”

“YABANCI OYUNCU GİDERSE ÇABUCAK YERİNİ DOLDURURUM”

“14 tane yabancı oyuncumuz var. Bu saatten sonra benim oraya alabileceğim oyuncu yok. Lakin bir yabancı oyuncu giderse, çabucak doldururum. Hazır fakat şu anda kadrodakilerle de memnunuz. Bana nazaran transfer tamamlandı. Gidecekler muhakkak lakin bana nazaran gitmeyeceklerdir lakin biz yeniden de önlemimizi aldık.”

“Talisca çok değerliydi bizim için. Çok hoş anılarla gitti. Lakin Talisca’nın gelmek istemesi, kadrosunun bırakması kelam konusu değildi. Şenol Güneş’in onunla konuşması sohbetten ibaretti. Kulübünden müsaade istedim, teklif yaptım. Kulübünden gelecek karşılık, devam edeceğiz oldu. Bizim Talisca’yla ekibinin müsaadesi olmadan görüşmesi yapmamız mümkün olabilir mi? Biz kapıyı çaldık ancak konutun sahibi mesken kirada dedi. İnşallah bir gün olur lakin bugün olmuyor.”

“GEDSON’UN SATIŞI KELAM KONUSU DEĞİL”

Beşiktaş’ın Portekizli orta saha oyuncusu hakkında konuşan Ahmet Işık Çebi, “Gedson’un kontratını uzattık. Satışı kelam konusu olursa, ki inşallah bana nasip olmaz fakat Türk futbol tarihinin en yüksek satışı olacaktır.” sözlerini kullandı.