Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi basın toplantısında soruları yanıtladı. Çebi, geleceğine ve istifa edip etmeyeceğine dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İŞTE O KELAMLAR:

Ahmet Işık Çebi: Son vakitlerde Beşiktaş ve benim üzerimde oluşturulmaya çalışılan yapay bir baskı var. Kimi şeyleri açıklamamız gerektiğini düşünüyorum. Ben, gösteri yapmadan kulübün gerçek problemleriyle ilgilenmeye çalışıyorum. Beşiktaş kelam konusu olduğu vakit, bizim için gösteri hiçbir vakit olmadı olmayacak.

600-700 milyonluk sponsorluk kontratı imzalarken konuşacaktım fakat öne almak zorunda kaldık.

İşimin başındayım. Çalışanlarım tarafından hırpalandım. 4 sefer Covid geçirdim. Sıhhat meselelerim var. Ailemle son 1 ayda 10 kere görüşmedim. Kendi mesleklerini bile icra etmekten aciz keşiler bize karşı yorumlar yapıyorlar. Saygısız tabirler… Benim buradan gitmemle alakalı algı için oradan takipçi çıkarmaya çalışıyorlar. “Ahmet Beyefendi büyük başkan” deseler, onlar da o denli konuşacak.

Biz geldiğimizde bu kulübün elektriği yoktu.

Beşiktaş için kellemi de vereceğim! Hırsızlara, arsızlara ve arka niyetli insanlara pabuç bırakmayacağız. İdare şurasındaki arkadaşlarımızı arayıp tahrik ediyorlar.

“İNŞALLAH DEĞERİM ÖLDÜKTEN SONRA ANLAŞILIR”

“Süleyman Seba’nın değerini öldükten sonra anladık. Kendisi, benim içimde. Bir gün ‘Sen, bana benziyorsun. Beşiktaş’ın haklarını kimseye yedirmezsin. Allah sonunu inşallah benim üzere etmez inşallah’ dedi. İnşallah sonum Süleyman Seba’ya benzer! Benim de değerim öldükten sonra anlaşılır.”

“SONUNA KADAR BURADAYIM”

“Sonuna kadar buradayım. Beşiktaş kongresi ‘İşin bitti’ demeden gitmem. Taraftarla sıkıntım yok. Birileri, tribünde kimilerini bağırtıyor. Canı gönülden bağırana lafım yok. Lakin maç sonu bağırın. Kadrosu etkilemeyin.”

“BİLET FİYATLARIMIZ RAKİPLERİN ALTINDA”

“YouTube’da biri “Yıldız transferi yapmıyor” diyor. Takipçi için bunu yapıyor. Mısır’daki gazeteci Muleka için arıyor ve ‘Ben palavra yazmam, öğrenmem lazım’ diyor. 20 bin kombine sattık, 10 bin tane daha için arıyorlar. Hala bilet almak için arıyorlar. Statta boşluk var ancak nedenini sorun! Boşluk kısımları kombineli taraftara ilişkin. O gün gelemiyorlarsa, söyledik ‘Devredin’ dedik. Devretmiyorsa, ne yapalım? Bilet fiyatlarımız rakiplerin altında.”

“NASIL SPONSORLUKLAR AÇIKLAYACAĞIMIZI GÖRECEKSİNİZ”

“TFF dürüstse, açıksa, şeffafsa inceleyecek. Ali Koç ‘Ben 10 milyon verdim, 3 milyona nasıl aldılar?’ lafını ciddiye almayacak mı? Burada küme düşürmeye kadar giden durumlar var. Bana itimadın, inanın en doğrusunu yapmaya çalışıyorum. Birkaç hafta sonra nasıl sponsorluklar açıkladığımızı göreceksiniz.”

“GEDSON GELDİĞİNDE ORTALIĞI YIKTINIZ”

“Telefon numaramız ortada. Zati internet sitesine de koyduracağım! Gedson Fernandes geldiğinde ortalığı yıktınız! Rachid Ghezzal, Valentin Rosier için rakip kadro 3-5 defa hocasını, yöneticini gönderdi. Onları biz aldık biz! Gönül bağı ile aldık. Bas bas paraları ile olmuyor!”

“PLAZA SATARAK TRANSFER YAPMAYACAĞIM”

“Plaza satarak Beşiktaş’a transfer yapmayacağım. Başkanlıktan sonra da bu statta maç izleyeceğim. Allah ‘Paralar nerede?’ demekten korusun.”

“YÜREĞİNİZ VARSA KARŞIMA GELİN KÜFÜR EDİN”

“Siz kimsiniz benim aileme küfür ediyorsunuz? Takipçi sayınız mı artıyor? Beşiktaş Lideri olduğum periyotta bunları yutacağım. Sizi, Allah’a havale edeceğim. İnşallah 10 katını görün! Beni eleştirin lakin küfür etmeyin! “Yüreğiniz varsa karşıma gelin küfür edin.”

“TFF BİZE ‘HATA VAR’ DEDİ”

TFF’nin bize gönderdiği karşılık; “Hata var!” Pekala hakeme sordunuz mu? Acelen ne o bayrak için? “Annenin karnında nasıl durdun?” sordunuz mu? Pekala çıkıp Beşiktaş’tan özür dilediniz mi? Şayet orada kusur varsa, bunun kural kusuru olarak kabul edilmesini ve maçın tekrar edilmesini istiyorum.”

“TFF BİZLE UĞRAŞACAĞINA YAYIN GELİRLERİNİ ARTIRSIN”

“TFF, bizimle uğraşana kadar, yayın gelirini arttırsın! Marka bedeli düşüyorsa, sizin de hisseniz var. Mevcut hakemlerle, bir evvelki hakemlerle arbede ettiysem, hala vazifeye devam ediyorlarsa; yeni gelenleri de berbat ediyorsunuz! Bunları neden sıfırlayamıyorsunuz? Eski 10 tane zati benimle sıkıntılı, ‘Gitsinler’ demişim. 10 yeni hakemin beyinlerini kim bilir nasıl yıkıyorlar. Oradan Beşiktaş’a hainlik geliyorsa, hesabını soracağım.”

“BUNDAN SONRA NELER OLACAK GÖRECEKSİNİZ”

“Geçen yılın devre ortasında çok uygun transferler yaptık. Bizim ikinci yarının önderiyiz. Bizim zelzeledeki çabamız, öteki yerlere çekildi. Hayat devam ediyor. “6 puanı da yaz, 3 puanı da yaz” diyeceksin! Sonra da ‘Uyum içinde olalım’ diyeceksiniz, kupayı siz alacaksınız! Olur! Bundan sonra neler olacak göreceksiniz. Tehdit etmiyorum! Beşiktaş’ın hakları için savaşacağım.”

MILOT RASHICA VE HALİL DERVİŞOĞLU…

“Galatasaraylı eski futbolcu Milot Rashica var. Galatasaray taraftarı Halil Dervişoğlu’nu göklere çıkarıyor fakat biz, Rashica’nın kıymetini bilmiyoruz. Halil’i de anlatayım mı? Transfer çalımı ya… Babası, Şenol Güneş’i arıyor ve ‘Oğlum oynamak istiyor, Galatasaray’da yaşadıklarından ötürü oraya gitmek istemiyor’ diyor. Şenol Hoca ‘Bunu kazanabiliriz’ dedi. Sonra bir anda ‘Galatasaray 3 lira fazla para verdi’ diyorlar. Şenol Hoca da ‘Benim bu türlü başta birine gereksinimim yok’ dedi. Onlar bunu transfer çalımı olarak satıyor lakin bizde Rashica beğenilmiyor.”

“DUSAN TADIC VERDİĞİMİZİN 2.5 KATINI İSTEDİ”

“Dusan Tadic verdiğimizin 2,5 katı fazla para istedi. Şenol Güneş sayı istikrarları bozacağı için istemedi. Hocanın istemediği hiçbir futbolcuyu almadık.”

“TAYYİP TALHA VE RASHICA’YI ALDIK LAKİN TRANSFER ÇALIMI OLMADI”

“Tayyip Talha Sanuç’u oburu uçakla getirdi, biz aldık fakat transfer çalımı olmadı. Milot Rashica’yı aldık transfer çalımı olmadı!”

“TFF’DEKİ KOKUŞMUŞ DÜZENLE HENGAME EDİYORUM”

“Mehmet Büyükekşi ile hengame etmiyorum, TFF’deki kokuşmuş düzenle arbede ediyorum. Ben hengameyi kaybetmedim. Yumruk yiyebilirsiniz ancak kimin yere devrildiği kıymetli. Ben bunu istemiyorum. Fair-Play içerisinde gitsin istiyorum. Pes etmedim! Ben pes etmeden arbede bitmez. Bunu kendi halim ve tavrımla yapacağım.”

“BİR GECEDE 400 MİLYON TL GETİRDİM LAKİN HALA KÜFÜR YİYORUM”

“Bir gecede Beşiktaş’a 400 milyon TL getirdim, hala küfür yiyorum. Borçları yapılandırdım. Seçimde ortada olmayanlar artık neden geliyor? Bir düşünün.”