UEFA Konferans Ligi 3. çeşidin birinci maçında Neftçi Bakü’yü deplasmanda 3-1 mağlup eden Beşiktaş, play-off’a yükselmek için rövanş maçında rakibini ağırlayacak. Uğraş öncesinde siyah-beyazlıların teknik yöneticisi Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.

İşte Güneş’in açıklamalarından satır başları:

2023-2024 dönemine yeni başladık sayılır. Oynadığımız maç sayısı giderek ağırlaşacak. 6 maçımız daha var, ulusal maç ortasına kadar. 3 günde bir maç oynayacağız. Bu süreci yeterli atlatmak gerekiyor. Rastgele bir meselemiz yok şu anda. Şu etapta maça başlarken, 3-1’lik avantajla başlayacağız lakin garantisi yok. Oynanmadan kazanılmıyor.

Eldeki oyuncuların form durumuna nazaran oyuna başlamak istiyoruz. Neftçi kadrosu güzel pas yapan, teknik bir kadro. Kendi oyunumuzu oynayıp tipi geçmek istiyoruz. Yalnızca Omar Colley’ın omuzunda derdimiz var. Buna bir bakacağız. Ghezzal’ın maalesef ailesi kaza geçirdi. Fakat çocuğunun durumu âlâ. O da meskenine gitti. Şanssız bir periyot geçiriyor yeniden. Umarım keyifli bir maç olur ve kazanarak tipi geçeriz.

“RASHICA KARAKTERLİ BİR OYUNCU”

Rashica geçen dönem çok güzel oynadı. Yaptığımız değerlendirmeler sonucu, karakterli bir oyuncu olduğunu gördük. Yorgun olduğu için bizimle olamadı. İdaresi tebrik ediyorum.

“CHAMBERLAIN’İN BİLGİSİ VE MARİFETİ ÇOK FAZLA”

Chamberlain dün idmana katıldı. Olumlu, müspet. O da uzun müddet ferdî çalıştı. Kadro antrenmanına kısmen kattık. Futbol bilgisi, mahareti hayli fazla. Fizikî olarak hazırlayıp kadroya adapte etmek istiyoruz.

“TALISCA GELMEK İSTERSE DEĞERLENDİRİLİR”

Talisca ile ilgili söyledim, istekler ve gerçeklar ortasındaki fark kolaydı. Gelinen noktaya baktığımızda, resmi bir teklif yok. Yalnızca sohbet içinde konuştuk. Gerçekleşmesi mümkün olmayan transfer dememin sebebi buydu. Biz de taraftar da Talisca’ya sıcak bakarız lakin bugüne kadar olumsuzdu. Gelmek isterse, uygun olursa kıymetlendirilir.

“BAKHTIYAR BUGÜN YAHUT YARIN GELEBİLİR”

Bakhtiyar Zaynutdinov ile ilgili son durumu bekliyoruz. Konuşuldu, anlaşıldı. Bugün yahut yarın gelmesini bekliyoruz. Mavi kart avantajı var. Onun dışında bir Türk oyuncu da alabiliriz.

“STOPERDE EKSİĞİMİZ VAR”

Aldığımız oyuncuların ahenk sağladığını düşünüyorum. Fakat başarılı, başarısızlığı biraz vakit alacaktır. Sayısal olarak değil ancak kişisel olarak bakarsak stoperde bir eksiklik görüyoruz. Onun dışında başkalarında sayısal bir eza görmüyoruz.

“TRANSFER DEVRİ MAÇLARDAN EVVEL BİTİRİLMELİ”

Transfer ayının bu formda olmasını hakikat bulmuyorum. Transfer ayı, maçların oynanmadığı devirden evvel bitirilmeli. Yalnızca bir opsiyon tanınmalı, sakatlık olur diye.

“DENİZ TÜRÜÇ İLE İLGİLENMİYORUZ”

Deniz Türüç, beğendiğim bir oyuncu. Ulusal Kadro’ya aldığım bir oyuncu. Değişen bir şey yok, oyuncuyla ilgili değerlendirmemde. Her iki kenarda oynayabilecek bir oyuncu. Transferle ilgili bir niyetimiz yok. Sanıyorum Başakşehir’in bir talebi var. Bilmiyorum, tahminen menajerler söylemiştir. Umut’u bırakmayı düşünmüyorum. Beşiktaş ona kıymet verdi ve aldı. Gitmesini istemiyorum lakin gitmek isteyen oyuncu olursa o vakit kıymetlendiririz. Onlar konuşulur.

“SERGIO RAMOS’UN SON DURUMUNU BİLMİYORUM”

Ramos’u bilmiyorum. Daima gazeteler yazıyor. Bildiğim kadarıyla Amerika’ya gidecekti, sonra Arabistan’a, sonra Türkiye olabilir dediler. Son durumunu bilmiyorum. Kendisini ispatlamış bir oyuncu. Daha evvel bize Pepe de geldi. Bunlar uzun yıllar futbol oynamış, mesleği yeterli olan, markalaşmış oyuncular. Bir şey söylemem yanlışsız değil.

AMARTEY: BÜYÜK BİR KULÜPTEYİM

Burada olmaktan ötürü memnunum. Büyük bir kulüpteyim. Güzel bir rakibe karşı oynayacağız fakat hazırız ve galip gelmeye çalışacağız.

“GELMEDEN EVVEL ÇAĞLAR VE GHEZZAL İLE KONUŞTUM”

Tek başıma antrenman yapmak zordu. Ancak geldiğimden beri bana çok yardımcı olundu. Vakit geçtikçe güzele gittiğimi düşünüyorum. Transferle ilgili Çağlar’la konuştum. Yeterli şeyler söyledi bana. Buraya gelmemin âlâ bir karar olacağını söyledi bana Ghezzal ile de konuştum. O da kulüp hakkında uygun şeyler söyledi. Oynadığım durum hakkında bek ya da stoper fark etmez. Hangi muhtaçlık varsa orada oynayabilirim. Yalnızca hazır olmam gerekiyor. Hocamın benden isteyeceklerine hazır olmam gerekiyor.