Sezona az sayıda yapılan ve taraftarlarca çok da beğenilmeyen 3 yeni transferle girecek siyah beyazlılarda, teknik yönetici Şenol Güneş’in Karagümrük karşısında Avrupa maçlarındaki 11 ile çıkması bekleniyor. Kaleyi Mert Günok’a emanet edecek Güneş’in, savunmada Rosier, Amartey, Colley ve Masuaku dörtlüsüyle oynaması kesin üzere. Orta alanda Amir Hadziahmetovic, Salih Uçan ve Gedson üçlüsünü çok ekstra bir transfer yahut sakat ya da cezalı oyuncu olmadığı sürece bozmayacak Şenol Güneş’in, atak üçlüsü de şimdilik birebir. Grupla çalışsa da fizik kondisyon olarak hazır olmayan Cenk Tosun’un 11’de oynaması beklenen bir durum değil, Ghezzal ise herkesin bildiği üzere tekrar sakat. Ataktaki tek muhtemel değişiklik Onur – Rebic değişikliği olabilir, lakin onun da 8+3’e takılması olası olduğu içi, hamle üçlüsünün tekrar Onur, Muleka ve Aboubakar olması şaşırtan olmayacak.

Beşiktaş’ın Fatih Karagümrük maçındaki mümkün 11’i şöyle: “Mert Günok – Roiser, Amartey, Colley, Masuaku, Amir, Salih Uçan, Gedson, Onur Bulut, Muelaka, Aboubakar.”

BU HAFTA EN AZ 2 TRANSFERİN BİTMESİ BEKLENİYOR

Taraftarlara nazaran Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yaptığı transferlerin yanında hayli sönük kalan ve Emrecan, Amartey, Onana ve Rebic dışında yeni transferi bulunmayan Beşiktaş’ın, bu hafta en az 2 transferi açıklaması en büyük beklenti durumunda. Lider Ahmet Işık Çebi her gün büyüyen reaksiyonlara karşın, çok yüksek maliyetli oyuncu transferi yapmamakta kararlı görünüyor. Şu ana kadar Amartey ve Rebic’e bonservis ödemeyen siyah beyazlılar, Onana için 4 milyon Euro, Emrecan için de 5 milyon TL bonservis ödedi. Taraftarın çılgınlık düzeyine gelen Talisca isteği ise 20 milyon Euro’yu geçen maliyetinden ve futbolcunun yaptığı ‘ayrılmıyorum’ açıklamasından ötürü hala çok sıkıntı görünüyor.

Öte yandan transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş’ın, bu hafta Alex Chamberlain ve Bakhtiyor Zaynutdinov transferlerini açıklaması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta İstanbul’a getirilen Chamberlain çok geniş kapsamlı sıhhat denetimlerinden geçirilecek. Oyuncunun sağlam çıkması durumunda, yaşanması olası sakatlıkların mühleti ve niteliklerinin olduğu ve Beşiktaş’ı güç durumda bırakmayacak hususlar içeren bir kontrat teklif edilecek. Chamberlain’in bu ağır koşulları kabul etmesi halinde kontrat imzalanacak.

Beşiktaş’ın bir başka transfer amacı Bakhtiyor Zaynutdinov için de kulübü CSKA Moskova ile 4.5 milyon Euro karşılığında anlaşıldı. Bugüne kadar kale hariç oyun alanının her mevkisinde oynamış bir oyuncu olan Zaynutdinov, fiyat konusunda Beşiktaş ile orta yolu bulursa Türkiye’ye getirilecek ve resmi imza atılacak. Bakhtiyor Zaynutdinov Kazakistan vatandaşı olduğu için yerli statüsünde oynayacak.