Beşiktaş’ın yeni transferi Eric Bailly kıymetli açıklamalarda bulundu.

İŞTE BAILLY’NİN KELAMLARI:

Buraya geldiğim için yeterli hissediyorum. Beşiktaş’a geldim ve İstanbul’dayım. Artık âlâ bir başlangıç yapmam gerek. Futbol tutkum ailemden geliyor. Ben çocukken babam tam manasıyla bir futbol aşığıydı.

Didier Drogba, Kolo Touré, Yaya Touré ve Didier Zokora üzere futbolcuları izleyerek büyüdüm. Onları izlemek bana profesyonel bir futbolcu olmam için ilham verdi.

Hayatımı değiştiren olay Burkina Faso’daki turnuvada gerçekleşti diyebilirim. Avrupa’daki Espanyol, Barcelona, Roma üzere kıymetli kulüplerin temsilcileri de bu turnuvayı izleyenler ortasındaydı. Futbol mesleğimi başlatan olaylardan biriydi.

Buraya gelmeden evvel Zaha’yla konuştum. Onun Galatasaray’a gittiğini biliyordum, o da beni Galatasaray’a getirmek istiyordu. Şenol Güneş’le Trabzonspor’da birlikte çalışan Zokora’yla daha çok konuştum. Bana Şenol Güneş hakkında çok hoş şeyler söyledi. Daha sonra Şenol Güneş’le konuştuğumda da inanç duydum. Bu yüzden burayı tercih ettim. Onun hakkında daima yeterli şeyler duydum.

Manchester United’de daha evvel bir arada oynadığım Fred’in Fenerbahçe’ye gittiğini gördüm, Zaha da yeniden tıpkı biçimde karşılıklı oynadığım bir oyuncuydu. Burada oynamak benim için farklı bir tecrübe olacak.

Ligin değeri büyük… Tecrübelerimi buraya taşımak ve burada kupalar kazanmak istiyorum. Benim futbola bakışım bu formda.

Masuaku’yla düzgün bir irtibatım var, arkadaşlarımdan birisi de o. Aboubakar’ı biliyorum, âlâ bir futbolcu. Onların dışında irtibatta olduğum yahut bilgi aldığım öbür oyuncular da oldu elbette.

Beşiktaş’a Fildişi Kıyısı’ndan gelen birinci oyuncuyum. Bu çok düzgün. Zira bunun ülkemiz hakkında uygun bir izlenim sağlayacağını düşünüyorum. Maksadım ülkemiz hakkında olumlu bir imaj yaratmak. Bu sene neler olacağını daima birlikte göreceğiz.

30 numarayı seçtim zira Espanyol’da profesyonel futbolcu olduğum vakit seçtiğim numaraydı. Benim için özel bir anısı var. Bu yüzden de bu numarayı almak istedim.

Beşiktaş’a tecrübelerimi getirebilirim. Böylelikle ekip arkadaşlarım ve teknik takımla birlikte değerli şeyler yapabiliriz. Bence bu sene âlâ şeyler olacak, ben de uygun bir mantalite sunmak istiyorum.

Önümüzde Harika Lig ve UEFA Konferans Ligi var. Hepsinin kıymeti başka, her maça kazanmak için çıkacağız.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a bakınca âlâ bir rekabet görüyorum. Bu dönem benim için kıymetli olacak. Geçen sene ligi Galatasaray kazandı, bu sene neden Beşiktaş şampiyon olmasın? Buraya kazanma mantalitesiyle geldim, şampiyon olmak ve daha fazlasını yapmak istiyorum.