Trendyol Harika Lig’de 2. hafta maçında konutunda Pendikspor ile berabere kalıp 1 puana razı olan Beşiktaş, Trabzonspor’a konuk olduğu maçta da Trabzonspor’a 3-0 yenilerek önder pozisyonda olan Fenerbahçe’nin 5 puan gerisine düştü. Sürpriz mağlubiyetin akabinde hayal kırıklığı yaratan Şenol Güneş, Milliyet’in haberine nazaran takım tercihleri ile tenkitlere maruz kaldı.

Kadro tercihleri ile eleştirilen deyenimli teknik adam, Trabzonspor karşısında Aboubakar, Masuaku ve başından beri ümidini kesmediği Muleka’yı yedek bırakması taraftardan tenkit aldı.

MAÇTA SADECE 2 ŞUT
Tabzonspor maçına düzgün başlayan taraf olmasına karşın birtürlü sonunu getiremeyen Kartal, hamlede etkisiz kalarak birinci şutunu 82. dakikada Ghezzal ile bulabildi. Beşiktaş’ın bu maçta gol beklentisi 0.4 olarak belirlendi. Bu sayı Şenol Güneş’in en düşük istatistiği olarak kayıtlara geçti. Öte yandan Kara Kartal, ligde çıktığı 4 müsabakadaki 4 maçı da 4 golle katapırken, akan oyunda sırf 2 gol bularak fileleri havalandırabildi. Kara Kartal’ın öteki 2 golü ise duran toplardan geldi.

Trendyol Harika Lig’de 2. hafta maçında meskeninde Pendikspor ile berabere kalıp 1 puana razı olan Beşiktaş, Trabzonspor’a konuk olduğu maçta da Trabzonspor’a 3-0 yenilerek önder pozisyonda olan Fenerbahçe’nin 5 puan gerisine düştü. Sürpriz mağlubiyetin akabinde hayal kırıklığı yaratan Şenol Güneş, Milliyet’in haberine nazaran takım tercihleri ile tenkitlere maruz kaldı.

Kadro tercihleri ile eleştirilen deyenimli teknik adam, Trabzonspor karşısında Aboubakar, Masuaku ve başından beri ümidini kesmediği Muleka’yı yedek bırakması taraftardan tenkit aldı.

MAÇTA SADECE 2 ŞUT
Tabzonspor maçına âlâ başlayan taraf olmasına karşın birtürlü sonunu getiremeyen Kartal, hamlede etkisiz kalarak birinci şutunu 82. dakikada Ghezzal ile bulabildi. Beşiktaş’ın bu maçta gol beklentisi 0.4 olarak belirlendi. Bu sayı Şenol Güneş’in en düşük istatistiği olarak kayıtlara geçti. Öte yandan Kara Kartal, ligde çıktığı 4 müsabakadaki 4 maçı da 4 golle katapırken, akan oyunda sadece 2 gol bularak fileleri havalandırabildi. Kara Kartal’ın öteki 2 golü ise duran toplardan geldi.

KADRO TERCİHİ TARTIŞILIYOR
1-1 berabere kalınan Pendikspor müsabaksında ikinci 45 dakikada Masuaku ve Rosier’i 59. dakikada oyundan alırken, Chamberlain ve Rashica’yı 11’de denemişti. Pendikspor maçında oyunun denetimini elinden bırakmayan Kara Kartal, maçın son dakikasında Pendikspor’un ataklarına mani olamayıp 90+4’te yediği penaltı golüyle alandan 1 puanla ayrılmıştı.

HÜCUM SINIRI GEREĞİNCE ÜRETKEN DEĞİL
Beşiktaş’ta, Amir, Gedson ve Salih Uçan’dan kurgulanan orta saha çizgisi atakta beklenilen performansı veremiyor. Orta alanda başkan vasıflı oyuncu eksikliğinin düşüncesini çeken Beşiktaş’ta, Şenol Güneş bu sorunu Chamberlain’i birinci 11’e monte ederek çözmeyi planlıyor.

YENİ TRANSFERLER YOKLARA OYNUYOR
Transfer döneminde Fenerbahçe ve Galatasaray’ın gerisinde kalan Beşiktaş’ta ekibe transfer edilen oyuncular beklenen verimliliği gösteremedi. Trabzon maçında ekibe yeni katılan isimlerden Rashica ve Rebic 11’de kendine yer buldu. Eric Bailly, Zaynutdinov, Chamberlain ve Onana yedek kulübesinde hocalarından forma talihi bekledi. Karşılaşma da sırf Zaynutdinov oyuna dahil olurken öbür isimler Şenol Güneş’ten forma bahtı bulamadı. Yeni transferlerin birinci 11’de oynatılmaması ve vakit zaman oyuna sonradan dahil olamamaları tenkit konusu oldu.

KADRO TERCİHİ TARTIŞILIYOR
1-1 berabere kalınan Pendikspor müsabaksında ikinci 45 dakikada Masuaku ve Rosier’i 59. dakikada oyundan alırken, Chamberlain ve Rashica’yı 11’de denemişti. Pendikspor maçında oyunun denetimini elinden bırakmayan Kara Kartal, maçın son dakikasında Pendikspor’un ataklarına mahzur olamayıp 90+4’te yediği penaltı golüyle alandan 1 puanla ayrılmıştı.

HÜCUM ÇİZGİSİ GEREĞİNCE ÜRETKEN DEĞİL
Beşiktaş’ta, Amir, Gedson ve Salih Uçan’dan kurgulanan orta saha sınırı hamlede beklenilen performansı veremiyor. Orta alanda önder vasıflı oyuncu eksikliğinin ıstırabını çeken Beşiktaş’ta, Şenol Güneş bu sorunu Chamberlain’i birinci 11’e monte ederek çözmeyi planlıyor.

YENİ TRANSFERLER YOKLARA OYNUYOR
Transfer döneminde Fenerbahçe ve Galatasaray’ın gerisinde kalan Beşiktaş’ta gruba transfer edilen oyuncular beklenen verimliliği gösteremedi. Trabzon maçında kadroya yeni katılan isimlerden Rashica ve Rebic 11’de kendine yer buldu. Eric Bailly, Zaynutdinov, Chamberlain ve Onana yedek kulübesinde hocalarından forma talihi bekledi. Karşılaşma da sadece Zaynutdinov oyuna dahil olurken öbür isimler Şenol Güneş’ten forma bahtı bulamadı. Yeni transferlerin birinci 11’de oynatılmaması ve vakit zaman oyuna sonradan dahil olamamaları tenkit konusu oldu.