Temsilcimiz Beşiktaş, UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off tipi birinci maçında Dinamo Kiev ile karşılaşacak. Siyah-beyazlı takımın teknik yöneticisi Şenol Güneş kuvvetli gayret öncesi kıymetli açıklamalarda bulundu.

İŞTE ŞENOL GÜNEŞ’İN KELAMLARI:

Yarın oynayacağımız karşılaşma, iki ayaklı bir elemenin birinci maçı. Rakibimizin gücünü biliyoruz. Başlarındaki Lucescu, Türk futbolunu biliyor. Deneyimli, çok bedelli bir futbol adamı. Dinamo Kiev’e bakınca, deneyimli oyuncu sayısı az lakin genç ve dinamik oyuncuları var. İki maç da güç geçecek. Tipi geçmek için elimizden gelen çabası göstereceğiz. Çeşidi geçmeyi çok istiyoruz.

Alexandru Maxim âlâ bir oyuncu, yetenekli lakin ahenk, beklentiler değerli. Tesirli bir oyuncu lakin o devirlerde öteki oyuncular kullandık. Kullanma açısından ıstıraplar yaşadık. Türkiye’de çok başarılı oldu. Teknik ve oyun zekası olarak uygun bir oyuncu. Vakit zaman baht verdik fakat her transferin maliyeti bakımından, hem de beklenti nedeniyle transfer etmedik.

Romanya pahalı futbolcular çıkaran bir ülke. Geçmişten beri ikili alakalar oldu. Romanya, Türkiye, Bulgaristan çok maçlar, çok transferler yaptık. Bir Ukrayna grubuyla Romanya’da oynayacağız. Bükreş’i de seviyoruz.

Çok kıymetli bir futbol adamı Lucescu. Dünya futbolunda büyük bir yeri var. Hoca ve antrenör olarak Romanya, üretim yapan bir ülke. Yarınki karşılaşmada karşı karşıya geleceğiz. Beşiktaş’ta da çalıştı, burayı tanıyor. Saygıdeğer bir futbol adamı, rakip olarak görmek istemezdik. Onun kendi pahası, kulübü ismine kıymetli. Bizim kulübümüzün de bir pahası var. Hem ona, hem kendimize muvaffakiyetler diliyorum fakat çeşidi geçen biz olmak istiyoruz.

Kampta olmayan oyuncular hiçbir şeyi etkilemiyor. Getirdiğimiz oyuncular maça hazır çıkacaklar. Bugün, yarın için gündemimizde transfer yok, gelen giden…