Beşiktaş’ta transfer çalışmaları aralıksız devam ediyor. Takımına son olarak Bailly’i katan siyah-beyazlılar, uzun müddettir gündeminde olan bir öteki yıldız Pepe için teşebbüslerini sürdürüyor. Hem oyuncu hem de kulübe Arsenal ile yapılan görüşmelerde kıymetli ölçüde ilerleme sağlanırken, İngiliz grubunun bonservis ısrarı görüşmelerin yavaşlamasına neden oldu. Arsenal’li yıldız, siyah-beyazlı takıma transfer olmayı prensipte kabul etti. Hatta L’Equipe’in haberine nazaran Pepe, Paris’te sıhhat denetiminden bile geçti. Fakat ne olduysa bu haberlerin akabinde görüşmelerde düşünce çıkmaya başladı.

BAŞKA GÖRÜŞME OLMAYACAK

İngiliz kulübü, daha evvel göndermek için büyük efor harcadığı Pepe için Beşiktaş idareye, “Onu 4 milyon sterlin’den aşağıya bir sayıya bırakmayız” dedi. Siyah-beyazlılar ise, Pepe’nin mali yükünden kurtulmak isteyen Arsenal’in bu restine birebir halde karşılık verirken, “Evet, Pepe’yi istiyoruz. Lakin onun için size para ödeyemeyiz” karşılığını verdi. Kara Kartal işi bitirmek istiyor, İngilizler ise nazlanıyor; son dönemece girilen Pepe transferi bu nedenle sonuçlanamıyor. Kulüpten alınan bilgiye nazaran siyah-beyazlılar, Arsenal ile 15 Eylül’e kadar öteki bir görüşme yapmama kararı aldı.

MULEKA GİDERSE SÜREÇ HIZLANACAK

Beşiktaş idaresinin, Pepe transferinde elini güçlü tutabilmesinin nedeni elinde formda bir Muleka olması. Kongolu oyuncu için bir çok kulüpten teklif alan Kartal, Güneş’in raporuyla 23 yaşında ki yıldızı şu an için bırakmayı düşünmüyor. Lakin 15 Eylül tarihine kadar Muleka için gelen tekliflerin düzeyi yükselirse, idare Pepe için yeni bir teklif daha yapabilir.

BAILLY ÖRNEK OLDU

Siyah-beyazlıların listesindeki Nicolas Pepe için Al Shabab da devrede.. Bu akşama kadar transfer devri devam eden Arabistan kulübüyle bir mutabakat olmazsa, Arsenal’in önünde yalnızca Beşiktaş’ın resmi teklif kalacak. İngiliz basını Manchester United’ın takımında düşünmediği Bailly’i yüksek maaşından kurtulmak için Beşiktaş’ın koşullarını kabul etmesini örnek göstererek; Arsenal’in de Pepe’yi bonservissiz verme teklifini kabul edeceğini tez etti.

Arsenal’ın 2019’da transfer ettiği Pepe, İngiliz takımıyla 112 maça çıktı ve 27 gol, 21 asistlik katkı sağladı. Pepe 37 defa de Ulusal grup formasını giyerken, rakip fileleri 10 kere havalandırdı.