Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Pendikspor maçı hakkında açıklamalarda bulundu. Omar Colley’in pptal edilen golü hakkında konuşan Kocadağ, “MHK Lideri’nden geri dönüş oldu. Yan hakemin durduğu nokta yanlışsız fakat konum tamamlanmadan evvel bayrağı kaldırması yanlış. VAR hakeminin izleyeceği yanlışsız açıda manzara yok.” tabirlerini kullandı.

İŞTE EMRE KOCADAĞ’IN KELAMLARI:

Bu bir arka niyettir. Yan hakeme o bayrağı kaldırtanlar aşikâr. Bu kolu kaldırtanlarla, gerekli kamera teknolojisini oraya yerleştirmeyenler benim için tıpkı. Ortalarında hiçbir fark yok. Bugün prestijiyle hakem yüzünden 2 puandan olduk. Biz diğerleri üzere ‘Elimizde doküman var. Onu açıklarız’ üzere boş atıp maceralara girmeyiz. Beşiktaş taraftarı bu yaşananların hesabını sorar. Kusur olarak geçiştirilemez. Cezası verilmeli. Manzara yok mazeretine sığınmasınlar. Beşiktaş’ın ayarlarıyla oynamasınlar.

TRANSFER TENKİTLERİ İÇİN AÇIKLAMA

Ben, Beşiktaş’ın güzel niyetle başarılı olmasını isteyen taraftarı anlıyorum. Bizim de amacımız bu. Lakin Beşiktaş bir oyuncuya 15-20 milyon euro vermedi diye tenkit yapmayı anlayamam. Duygusal olarak anlarım lakin toplumsal medyada 3-5 tane retweet fazla alacak diye bu toplara giren insanları anlayamam. Bunlar, topluluğa hizmet etmiyor. Devre ortasında yaptığımız transferler var. Weghorst üzere kiralık bir oyuncudan para kazanarak Manchester United’a gönderdik. Tıpkı hafta, gelmez denilen Aboubakar’ı getirdik. Bu hususta takdir edildiğimizi görmedim.

TALISCA HAKKINDA KONUŞTU

Taraftarın Talisca için bir beklentisi varsa biz bunu görmezden gelemeyiz. Teşebbüsümüzü yaptık lakin kulübü şu an bu türlü bir durum düşünmüyor. Bizim taraftarımızın bu türlü bir beklentisi varken, Talisca para için öteki bir topluluğa gitme refleksi gösterirse, Beşiktaş taraftarı esasen bunu kabul etmez. Oyuncunun Türkiye’ye gelme durumu olursa teşebbüs yapmayız demiyoruz lakin oyuncu dün oynamış, golünü atmış. Bu türlü bir durum olursa takipteyiz zati.