Fenerbahçe’nin yeni transferi Fred, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Transfer sürecini ve Fenerbahçe’deki birinci günlerini anlatan başarılı oyuncu, hem ferdi özelliklerinden bahsetti hem de gayelerine değindi.

İşte o kelamlar…

BENİM İÇİN BURADA OLMAK, EKİBE KATILMAK ÇOK BÜYÜK BİR MUTLULUK
“Burada olmaktan ötürü çok memnunum. Manchester United üzere büyük bir topluluktan Fenerbahçe üzere büyük bir topluluğa geldim. Benim için burada olmak, kadroya katılmak çok büyük bir memnunluk. Umuyorum mükemmel bir dönem geçiririz ve birlikte zaferler, kupalar elde ederiz.

“FENERBAHÇE BANA ÇOK BÜYÜK BİR PROJE İLE GELDİ”
Çok fazla transfer teklifi vardı. Bu durumlarda her vakit ailem ve menajerim ile görüşürüm. Onlarla yapmış olduğumuz görüşmelerden sonra buraya gelmeyi tercih ettik. İstanbul yaşamak için çok hoş bir kent ve tıpkı vakitte Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük kulübü. Her vakit büyük muvaffakiyetler elde etmek isteyen bir kulüp ve bunun için savaşan bir topluluk. Tıpkı vakitte çok tutkulu taraftara sahip. Bu ögeler benim açımdan kıymetliydi.

Fenerbahçe’nin yeni transferi Fred, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Transfer sürecini ve Fenerbahçe’deki birinci günlerini anlatan başarılı oyuncu, hem ferdi özelliklerinden bahsetti hem de maksatlarına değindi.

İşte o kelamlar…

BENİM İÇİN BURADA OLMAK, GRUBA KATILMAK ÇOK BÜYÜK BİR MUTLULUK
“Burada olmaktan ötürü çok memnunum. Manchester United üzere büyük bir topluluktan Fenerbahçe üzere büyük bir topluluğa geldim. Benim için burada olmak, ekibe katılmak çok büyük bir memnunluk. Umuyorum şahane bir dönem geçiririz ve birlikte zaferler, kupalar elde ederiz.

“FENERBAHÇE BANA ÇOK BÜYÜK BİR PROJE İLE GELDİ”
Çok fazla transfer teklifi vardı. Bu durumlarda her vakit ailem ve menajerim ile görüşürüm. Onlarla yapmış olduğumuz görüşmelerden sonra buraya gelmeyi tercih ettik. İstanbul yaşamak için çok hoş bir kent ve birebir vakitte Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük kulübü. Her vakit büyük muvaffakiyetler elde etmek isteyen bir kulüp ve bunun için savaşan bir topluluk. Tıpkı vakitte çok tutkulu taraftara sahip. Bu ögeler benim açımdan değerliydi.

Daha evvel bu kentte yaşayan, buradaki beşerlerle da konuştum. Fenerbahçe ve kentle ilgili bilgiler edindim. Fenerbahçe’nin projesi de beni ziyadesiyle keyifli etti. (Sportif Direktörümüz) Mario Branco ile de bir görüşmemiz olmuştu. O görüşmede de ne kadar büyük bir projeyle gelinmiş olduğunu görmüş oldum. Sonrasında da kararımı verdim. Almış olduğum bu karardan ötürü da memnunum.

“BURADAKİ TUTKU, BREZİLYA’DAKİNDEN BİRAZ DAHA FAZLA”
Fenerbahçe taraftarı çok güçlü ve her vakit ekibine yardımcı olan bir taraftar kümesi.(Gaziantep FK maçı) Birebir vakitte o gün ailem ve çocuklarım da stattaydı. O ambiyanstan onlar da çok etkilendi. Bilhassa çocuklarım o ambiyansı görmekten çok keyifli oldular.

Fenerbahçe taraftarının büyüklüğü ve coşkusu benim buraya gelme sebeplerimden bir tanesiydi. Taraftarların tutkusu tıpkı Brezilya’daki üzere fakat o denli zannediyorum ki buradaki tutku biraz daha fazla. Ambiyans ve o gün yaşadıklarım mükemmeldi. Umarım kalabalık taraftarlar önünde onların coşkusuyla hoş maçlar oynayacağız.

Daha evvel bu kentte yaşayan, buradaki beşerlerle da konuştum. Fenerbahçe ve kentle ilgili bilgiler edindim. Fenerbahçe’nin projesi de beni ziyadesiyle memnun etti. (Sportif Direktörümüz) Mario Branco ile de bir görüşmemiz olmuştu. O görüşmede de ne kadar büyük bir projeyle gelinmiş olduğunu görmüş oldum. Sonrasında da kararımı verdim. Almış olduğum bu karardan ötürü da memnunum.

“BURADAKİ TUTKU, BREZİLYA’DAKİNDEN BİRAZ DAHA FAZLA”
Fenerbahçe taraftarı çok güçlü ve her vakit kadrosuna yardımcı olan bir taraftar kümesi.(Gaziantep FK maçı) Tıpkı vakitte o gün ailem ve çocuklarım da stattaydı. O ambiyanstan onlar da çok etkilendi. Bilhassa çocuklarım o ambiyansı görmekten çok keyifli oldular.

Fenerbahçe taraftarının büyüklüğü ve coşkusu benim buraya gelme sebeplerimden bir tanesiydi. Taraftarların tutkusu tıpkı Brezilya’daki üzere ancak o denli zannediyorum ki buradaki tutku biraz daha fazla. Ambiyans ve o gün yaşadıklarım olağanüstüydü. Umarım kalabalık taraftarlar önünde onların coşkusuyla hoş maçlar oynayacağız.

“ALEX ŞAHANE BİR OYUNCU VE BURADA ÇOK BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTI”

FİZİKSEL DURUMU HAKKINDA
Fizikî manada âlâ bir durumda olduğumu söyleyebilirim. Dönem öncesi Manchester United ile her gün idmanlara katıldım. Her ne kadar çok fazla maç oynamamış olsam da yalnızca Lyon’a karşı bir dostluk maçına çıkmıştım. O noktada çok fazla maç oynayamadım lakin bu bir adaptasyon süreci. Elbette, alışmam gerekiyor. Bilhassa iklim manasında alışmam gereken noktaların olduğunu düşünüyorum. Soğuk bir yerden geldim ve burası birazcık daha sıcak bir yer. Bu manada adapte olacağımı düşünüyorum. Gruba ve arkadaşlarıma vakit içerisinde alışacağıma ve çok daha âlâ noktaya gelebileceğimizi düşünüyorum. Grubum için %100’ümü vermek için alanda olacağım.

“FENERBAHÇE’YE YARDIMCI OLMAK İÇİN GELDİM”
Fenerbahçe çok büyük bir proje ile bana geldi. Zati bunun yansımalarını da şuanda görüyorum. Elbette ki şampiyonluk isteyen kulüpler bu tip transferleri gerçekleştirirler. Daha öncede Fenerbahçe tarihinde birçok büyük oyuncular oynamıştı. Artık de tıpkı halde ekibimiz içinde büyük oyuncular mevcut.

“ALEX ŞAHANE BİR OYUNCU VE BURADA ÇOK BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTI”

FİZİKSEL DURUMU HAKKINDA
Fizikî manada uygun bir durumda olduğumu söyleyebilirim. Dönem öncesi Manchester United ile her gün idmanlara katıldım. Her ne kadar çok fazla maç oynamamış olsam da yalnızca Lyon’a karşı bir dostluk maçına çıkmıştım. O noktada çok fazla maç oynayamadım lakin bu bir adaptasyon süreci. Elbette, alışmam gerekiyor. Bilhassa iklim manasında alışmam gereken noktaların olduğunu düşünüyorum. Soğuk bir yerden geldim ve burası birazcık daha sıcak bir yer. Bu manada adapte olacağımı düşünüyorum. Kadroya ve arkadaşlarıma vakit içerisinde alışacağıma ve çok daha uygun noktaya gelebileceğimizi düşünüyorum. Grubum için %100’ümü vermek için alanda olacağım.

“FENERBAHÇE’YE YARDIMCI OLMAK İÇİN GELDİM”
Fenerbahçe çok büyük bir proje ile bana geldi. Aslında bunun yansımalarını da şuanda görüyorum. Elbette ki şampiyonluk isteyen kulüpler bu tip transferleri gerçekleştirirler. Daha öncede Fenerbahçe tarihinde birçok büyük oyuncular oynamıştı. Artık de tıpkı biçimde kadromuz içinde büyük oyuncular mevcut.

Ben de buraya Fenerbahçe’ye yardımcı olmak için geldim. Hepimizin tek gayesi bu. Umarım amaçlarımıza sağlam bir halde ulaşırız. Burada tanımış olduğum ve karşı karşıya oynamış olduğum oyuncular da var. İsteğimiz bir arada amaçlarımıza ulaşabilmek. Umarım istediklerimizi bu dönem gerçekleştiririz.

“BENİM İÇİN EN DEĞERLİ ŞEY…”
Futbola sol bek durumunda başlamıştım. Sonrasında hocalarım beni orta alanda oynatmaya başladılar ki ben de orta alanda oynamaktan çok daha keyif alan birisiyim. (Ben sanatkarlar için piyanoyu taşıyan kişiyim) Bu cümleyi yıllar öncesinde söylemiştim.

Kariyerimde birçok büyük oyuncularla oynadım, benim için en değerli şey işimi yapabilmek; ofansta oynayan, forvet oyuncularına gol manasında yardımcı olabilmek. Topu o noktaya getirebilmek ve gol atmak manasında onlara yardımcı olabilmek. Bu manada söylemiştim. Zira bunu yaptığım vakit kendimi güzel hissediyorum ancak genel manada amacım olağan ki, ekibime yardımcı olabilmek.Galibiyet için hem gol attırma ve atma manasında ekibime yardımcı olmak istiyorum.

Ben de buraya Fenerbahçe’ye yardımcı olmak için geldim. Hepimizin tek gayesi bu. Umarım amaçlarımıza sağlam bir formda ulaşırız. Burada tanımış olduğum ve karşı karşıya oynamış olduğum oyuncular da var. İsteğimiz bir arada amaçlarımıza ulaşabilmek. Umarım istediklerimizi bu dönem gerçekleştiririz.

“BENİM İÇİN EN DEĞERLİ ŞEY…”
Futbola sol bek konumunda başlamıştım. Sonrasında hocalarım beni orta alanda oynatmaya başladılar ki ben de orta alanda oynamaktan çok daha keyif alan birisiyim. (Ben sanatkarlar için piyanoyu taşıyan kişiyim) Bu cümleyi yıllar öncesinde söylemiştim.

Kariyerimde birçok büyük oyuncularla oynadım, benim için en değerli şey işimi yapabilmek; ofansta oynayan, forvet oyuncularına gol manasında yardımcı olabilmek. Topu o noktaya getirebilmek ve gol atmak manasında onlara yardımcı olabilmek. Bu manada söylemiştim. Zira bunu yaptığım vakit kendimi yeterli hissediyorum fakat genel manada maksadım natürel ki, grubuma yardımcı olabilmek.Galibiyet için hem gol attırma ve atma manasında kadroma yardımcı olmak istiyorum.

Çok ağır ve sıkı çalışan bir oyuncuyum. Her vakitte saha içerisinde ve saha dışında kadro arkadaşlarıma yardımcı olmak isteyen birisiyim. Topa sahipken nasıl oynaması gerektiğine dikkat eden birebir formda de top kazanma noktasında tepki göstermeye çalışan bir oyuncuyum. Atak noktasında da grup arkadaşlarıma her vakit yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu noktada en değerli şey kadro olarak galibiyet elde edebilmek, kupalar kazanabilmek ve oynadığımız tüm turnuvalarda başarılı olabilmek.

“ZAFERLER UĞRUNA DAİMA BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”
Öncelikle tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Sahiden buraya gelene kadar, buraya geldikten sonra da beni çok âlâ bir biçimde karşıladılar. Yalnızca taraftarlarımız da değil. Grup arkadaşlarım, teknik takım, çalışanlar… Herkes beni çok düzgün biçimde karşıladı. Hiç kuşkuları olmasın ki bizler grubumuza yardımcı olacağız. Grup arkadaşlarımla birlikte amaçlarımıza ulaşabilmek için elimizden gelen her şeyi ortaya koyacağız. Zaferler elde edebilmek ismine en güzelini ortaya koymak için alanda olacağız. Umuyorum ki biz oyuncular, taraftarlar, teknik takım, daima birlikte zaferler elde edebiliriz. Bu zaferler uğruna daima birlikte çalışarak istediğimiz noktalara geleceğiz.

Çok ağır ve sıkı çalışan bir oyuncuyum. Her vakitte saha içerisinde ve saha dışında ekip arkadaşlarıma yardımcı olmak isteyen birisiyim. Topa sahipken nasıl oynaması gerektiğine dikkat eden birebir formda de top kazanma noktasında tepki göstermeye çalışan bir oyuncuyum. Atak noktasında da ekip arkadaşlarıma her vakit yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu noktada en kıymetli şey ekip olarak galibiyet elde edebilmek, kupalar kazanabilmek ve oynadığımız tüm turnuvalarda başarılı olabilmek.

“ZAFERLER UĞRUNA DAİMA BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”
Öncelikle tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Nitekim buraya gelene kadar, buraya geldikten sonra da beni çok güzel bir halde karşıladılar. Yalnızca taraftarlarımız da değil. Kadro arkadaşlarım, teknik takım, çalışanlar… Herkes beni çok düzgün biçimde karşıladı. Hiç kuşkuları olmasın ki bizler grubumuza yardımcı olacağız. Ekip arkadaşlarımla bir arada amaçlarımıza ulaşabilmek için elimizden gelen her şeyi ortaya koyacağız. Zaferler elde edebilmek ismine en düzgününü ortaya koymak için alanda olacağız. Umuyorum ki biz oyuncular, taraftarlar, teknik takım, daima birlikte zaferler elde edebiliriz. Bu zaferler uğruna daima birlikte çalışarak istediğimiz noktalara geleceğiz.