Fenerbahçe Kulübü, İtalya’nın Padova kentinde düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası finalinde Portekiz’i 2-1 yenerek altın madalya kazanan Futsal Ulusal Grubu’nun forma talebini geri çevirmedi.

Sarı-lacivertli kulüp, toplumsal medya hesabında Birkan Dikici’nin Anadolu Ajansı’ndaki açıklamasının yanı sıra Ryan Kent ve Dusan Tadic’in iletilerine yer vererek yaptığı paylaşımda, “Başkanımızdan imzalı forma rica eden Avrupa şampiyonu Down Sendromlu Futsal Ulusal Ekibimizin Kaptanı Birkan Dikici ve arkadaşlarının formaları hazır. Şampiyonluğunuzu tebrik ederiz.” tabirlerini kullandı.

Formaları imzaladıkları sırada Birkan Dikici ve Futsal Ulusal Grup oyuncularına iletilerini ileten oyunculardan Ryan Kent, “Şampiyonluktan ötürü tebrik ediyorum Birkan.” dedi.

Türkçe “Merhaba Birkan” diyen Dusan Tadic ise İngilizce “Tebrikler. Herkes sizinle nitekim gurur duyuyor. Uygun iş çıkardınız.” görüşlerini paylaştı.

Ay-yıldızlıların grup kaptanı Birkan Dikici, Futsal Ulusal Kadrosu’nun Anadolu Ajansı’na yaptığı ziyarette Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç’a ileti göndererek, “Başkanım Ryan Kent’i ve Dusan Tadic’i çok seviyorum. Kendim için Ryan Kent, arkadaşım için de Dusan Tadic forması istiyorum.” sözlerini kullanmıştı.