Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu ve hakemlere yeni dönemde adil idare davetinde bulundu.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, futbolun taraftarlar için bir tutku olmaktan öte, toplumu ve kitleleri bir ortaya getiren, dostluk ve rekabeti birebir anda yaşatan bir spor olduğu vurgulandı.

Kulüp, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve hakemlere yönelik açıklamasında, “Birbirine bağlı pek çok dinamiği barındıran, küçük müdahalelerin büyük sonuçlara tesir ettiği futbolda en kıymetli taraf vericilerden olan Türkiye Futbol Federasyonu ve tüm hakemlerden beklentimiz; futbolun adaletini ve eşitliğini her şartta müdafaaları, her türlü manipülasyondan uzak durmaları, objektif bir yaklaşım ve idare sergilemeleridir.” sözlerini kullandı.

Hakemlerin adil ve tarafsız olmaları gerektiğinin altının çizildiği açıklama, şöyle devam etti:

“Hakemlerin sorumluluklarında adil ve tarafsız olmaları, her gruba birebir aralıkta yaklaşmaları, kararlarını dış tesir ve etkenlere kapılmadan vermeleri, sporun ruhunu ve fair-play prensibini yansıtacak, futbolun kolay ve pak bir oyun olduğu gerçeğini herkese yaşatacaktır. Tarifsiz emek, yatırım ve fedakarlığın olduğu futbolda gösterilecek tarafsızlık ve alın terine hürmet, Türk futbolunu hak edenin kazandığı, güçlü, saygın bir noktaya taşıyacak yegane ögedir. Türk futbolunun en kıymetli paydaşlarından biri olarak tüm bu gerçekler çerçevesinde manipülasyondan uzak, mutlak adaletin hükümran olduğu bir dönemi heyecanla bekliyor, Türkiye Futbol Federasyonunun bu tarafta atacağı her adıma tam dayanak vereceğimizi kamuoyuna açıklıyoruz.”