Transferde peş peşe bombaları patlatan Fenerbahçe, ulusal futbolcu Cengiz Ünder’i takımına kattığını açıklamıştı. Sarı lacivertlilerin yeni transferini taşıyan uçak İstanbul’a geldi. 26 yaşındaki oyuncu, yapılan mutabakat sonrası flaş cümlerler kullandı.

İŞTE CENGİZ’İN BİRİNCİ KELAMLARI:

“Avrupa’da 7 yıl geçirdim. Menajerime, Türkiye’ye dönmek istediğimi söyledim ve geldim. Özgüveni yüksek bir futbolcuyum, alana çıktığımda bunu herkese göstereceğim.”

“Fenerbahçe’yi şampiyon yapmak istiyorum. En büyük amaçlarımdan birisi bu. Türkiye’nin en büyük kulübüne geldim.”

“Edin Dzeko ile transfer sürecimde çok konuştuk. Roma’da birlikte hoş günler geçirdik. Burada ona yeniden çok gol attıracağım.”

“Marsilya ile idman yaparken daima başım buradaydı. Sonunda geldim. Fizikî olarak çok düzgün durumdayım. Bir an evvel idmana ve maça çıkmak istiyorum.”

CENGİZ ÜNDER KİMDİR?

Cengiz Ünder, 14 Temmuz 1997’de Balıkesir’de dünyaya geldi. Futbola Bucaspor altyapısında başlayan Cengiz, daha sonra Altınordu altyapısına geçti. 2014’te İzmir takımıyla profesyonel kontrat imzalayan ulusal yıldız, 2016 yazında 4.8 milyon euro’ya Başakşehir’e transfer oldu. 1 yıl sonra Roma’ya 14.25 milyon euro’ya imza atan Cengiz Ünder; sırasıyla Leicester City ve Marsilya’da kiralık olarak forma giydikten sonra Fransız takımı tarafından bonservisi alındı. Ulusal oyuncunun şimdiki piyasa kıymeti ise 20 milyon euro…