Molde Teknik Yöneticisi Erling Moe, “Oyuncuların ferdî kalitelerini dikkate almanız gerekiyor. Icardi’nin hakkını vermeliyiz. Oynadığımız oyun beni tatmin etti. Maçın hakimi bizdik lakin 2-1 kaybettik” dedi.

Molde, UEFA Şampiyonlar Ligi Play-Off Çeşidi rövanş maçında Galatasaray’a deplasmanda 2-1 mağlup olarak Şampiyonlar Ligi’ne veda etti. Molde Teknik Yöneticisi Erling Moe müsabaka sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Güzel bir oyun ortaya koyduklarını aktaran Moe, “Oyuncuların ferdî kalitelerini dikkate almanız gerekiyor. Icardi’nin hakkını vermeliyiz. Oynadığımız oyun beni tatmin etti. Maçın hakimi bizdik fakat 2-1 kaybettik. Galatasaray’ı kümelere kaldığı için tebrik ediyorum” diye konuştu.

“BİZ GÖLDEKİ KÜÇÜK BALIKTIK”

Avrupa Ligi kümelerinde güzel bir oyun ortaya koymak istediklerini aktaran Moe, “İyi bir grup olduğumuzu göstermek için güzel bir talihimiz vardı. Her vakit cesaretli olmamız gerektiğini söyledim. 15 milyonluk bir kentteyiz. Biz göldeki küçük balıktık. İlerleyen günlerde de Molde ismini daha uygun duyurmak için elimizden geleni yapacağız” tabirlerine verdi.

Galatasaray’a karşı eşleşmeyi kaybetme sebeplerinin sorulması üzerine ise Moe, şöyle konuştu:

“Galatasaraylı oyuncuların çok uygun yeteneklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yediğimiz gollerden iki tanesi özgür vuruştan, bir tanesi de penaltıdan geldi. Bunu ferdî kalite olarak özetleyebilirim.”

“AÇIKÇASI BİR CEHENNEM DEĞİLDİ”

Galatasaray taraftarının yarattığı atmosferin bir cehennem olmadığını aktaran deneyimli teknik adam, “Buraya geldiğimizden beri uygun beşerler gördüm. Buradaki havaya bayıldım. Belirleyici şey birinci maçtı. Yediğimiz 3 gol çok fazlaydı. Biz dönem ortasındayız, onlar yeni başladılar döneme. Biz daha düzgün oynayan taraftık ancak onların da yetenekli oyuncuları vardı. Onlar da dönem ortasında olsaydı farklı bir maç izleyebilirdik” formunda konuştu.
Kendi kadrosunun oyun ideolojisini pahalandıran Moe, önde baskı yapılacak bir ekip olmadıklarını aktararak, “Biz sıkıntı bir rakibiz. İleriye hakikat oynuyoruz. Boş alanları düzgün kullanıyoruz. Sanırım bu kadar önde baskı yapıp artta boşluk bırakmazdım” açıklamasında bulundu.