Galatasaray’da Nicolo Zaniolo ile yollar ayrıldı. Geçtiğimiz dönemin devre ortasında Roma’dan transfer edilen İtalyan yıldızın sarı-kırmızılılardaki macerası kısa sürdü.

İngiltere Premier Lig gruplarından Aston Villa, sarı-kırmızılılardan 24 yaşındaki ismi satın alma opsiyonlu kiralık olarak takımına kattı. Cimbom bu muahedeyi Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Yapılan açıklamada, “Profesyonel Futbolcumuz Nicolo Zaniolo’nun 2023-2024 dönemi için kurala bağlı zarurî satın alma opsiyonu ile süreksiz transferi konusunda Aston Villa FC Limited ile mutabakata varılmıştır. Yapılan muahedeye nazaran Aston Villa FC, şirketimize 5.000.000 Euro süreksiz transfer bedeli ile azamî 1.375.000 Euro fiyatında koşula bağlı bonus ödeyecektir. Futbolcunun transfer bedeli 22.500.000 Euro’dur. Buna ek olarak mutabakatımızda 15.500.000 Euro fiyatında kurala bağlı bonuslar bulunmaktadır. Ayrıyeten, Aston Villa FC ‘ye futbolcunun transferinin gerçekleşmesi ve ileride üçüncü bir kulübe transfer olması durumunda satış bedeli karının %10’u şirketimize ödenecektir.” denildi.