Galatasaray Kulübü’ndeki forma hırsızlığı, sponsor firmanın 2020-2021 yıllarında A grup ve teknik heyet için gönderdiği gereçler olağandan erken tükenince ortaya çıktı. Florya Metin Oktay Tesisleri’nin deposunda yapılan sayımda 2 bin 443 adet eserin kayıp olduğu tespit edildi.

Hürriyet’in haberine nazaran; Bakırköy 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, formaların internetten satıldığını idareye şikayet eden taraftar Murat Karabaş şahit olarak tabir verdi. Olayı kendisinin ortaya çıkardığını anlatan Karabaş, “Ben, Galatasaray sevdalısı bir beşerim. Formaların internet üzerinden satıldığını görünce idareye şikâyet ettim. Bunu kanıtlamak için de yepyeni formadan satın alıp gösterdim. Hatta satan sanık Buğra’yla bağlantıya geçtim. Formaları nasıl temin ettiklerini sordum. Bana ‘Bizim Galatasaray ile gönül bağımız var. Armağan edilen formalara ulaşıp satıyoruz’ dedi. Kendisi koleksiyonermiş. Bu eserler hâlâ internette satılıyor. Muslera’nın maç esnasında giydiği forma dahi satılıyor” halinde konuştu.

Galatasaray Kulübü’ndeki forma hırsızlığı, sponsor firmanın 2020-2021 yıllarında A ekip ve teknik heyet için gönderdiği gereçler olağandan erken tükenince ortaya çıktı. Florya Metin Oktay Tesisleri’nin deposunda yapılan sayımda 2 bin 443 adet eserin kayıp olduğu tespit edildi.

Hürriyet’in haberine nazaran; Bakırköy 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, formaların internetten satıldığını idareye şikayet eden taraftar Murat Karabaş şahit olarak tabir verdi. Olayı kendisinin ortaya çıkardığını anlatan Karabaş, “Ben, Galatasaray sevdalısı bir beşerim. Formaların internet üzerinden satıldığını görünce idareye şikâyet ettim. Bunu kanıtlamak için de özgün formadan satın alıp gösterdim. Hatta satan sanık Buğra’yla irtibata geçtim. Formaları nasıl temin ettiklerini sordum. Bana ‘Bizim Galatasaray ile gönül bağımız var. Armağan edilen formalara ulaşıp satıyoruz’ dedi. Kendisi koleksiyonermiş. Bu eserler hâlâ internette satılıyor. Muslera’nın maç esnasında giydiği forma dahi satılıyor” formunda konuştu.

Duruşmada kelam verilen sanık Buğra Fatih Ünsal, “Ben adliye işçisiyim, bilirkişiyim. Ben muteber bir personelken artık hırsızlıkla suçlanıyorum. Ben neden gönülden bağlı olduğum grubun eserlerini çalayım! O denli olsa eserleri konutumda saklar mıyım. Ben hırsız değilim” dedi.

Diğer sanık Ahmet Kör ise hiçbir vakit hiçbir şey çalmadığını belirterek mahkemeden beraatını talep etti. Bakırköy 44. Asliye Ceza Mahkemesi, Galatasaray Kulübü’nün mağazacılıktan sorumlu eski yöneticisi Vahap Tanrıverdi’nin şahit olarak dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Duruşmada kelam verilen sanık Buğra Fatih Ünsal, “Ben adliye çalışanıyım, bilirkişiyim. Ben sağlam bir personelken artık hırsızlıkla suçlanıyorum. Ben neden gönülden bağlı olduğum grubun eserlerini çalayım! O denli olsa eserleri konutumda saklar mıyım. Ben hırsız değilim” dedi.

Diğer sanık Ahmet Kör ise hiçbir vakit hiçbir şey çalmadığını belirterek mahkemeden beraatını talep etti. Bakırköy 44. Asliye Ceza Mahkemesi, Galatasaray Kulübü’nün mağazacılıktan sorumlu eski yöneticisi Vahap Tanrıverdi’nin şahit olarak dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.