Galatasaray Lider Vekili Erden Timur, basın mensuplarına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Timur’un açıklamalarından satır başları:

“ZIYECH’TE BASAMAK KAYDETTİK”

Hakim Ziyech konusunda belirli bir evreye geldik. Görüşmeler sürüyor, bittiğinde duyuracağız. Sıhhat konusunda bu saniyeye kadar bir meşakkat çıkmadı.

“BEŞİKTAŞ’IN AÇIKLAMASI YAKIŞIKSIZ”

Beşiktaş’ın transfer açıklaması son derece yakışıksız. Şu memlekette insanları bölmeye çalışıyorsan bu tip şeyler yaparsın. Biz sporu birleştirmek için yapıyoruz.

“RASHICA SON DAKİKAYA KADAR BEKLEDİ”

Rakiplerimiz de çok âlâ transferler yaptı. Rashica beğendiğimiz bir oyuncuydu. Bu süreç içerisinde görüştük. Bizi son dakikaya kadar bekledi lakin transfer dinamik bir süreç. 40 gündür beklettiğimiz oyuncular var lakin biz kaliteyi aşikâr bir yere çekmek istiyoruz.

Galatasaray olarak transfer yapma biçimini Türkiye’de değiştirdik. Biz yapabileceğimizin en güzelini yapmak istiyoruz. En ülkü ekibi kurmak istiyoruz.

Bu çalım işlerine çok bulaştık. Kimsenin çalım yediğini düşünmüyorum. Herkes muhtaçlığı formunda transfer yapıyor. Bizim çalım yaptığımız düşünülen transferlerde naralar atmadık. Elimizde evraklar ve bildiriler var. Çalım diye bir şey yok.

“ASTON VILLA’YLA SON BASAMAĞA GELDİK”

Zaniolo, Aston Villa ile son evreye geldik. 35 milyon Euro’dan daha fazla para kazanmak için bonusları zorladık. Ondan hedefimiz para kazanmaktı. Tete’de de tıpkı hedefimiz var.

“GUENDOUZI LİSTEMİZDE YOK”

Matteo Guendouzi listemizde yok.

Ramos herkesin listesinde vardır lakin bütçeler ve istekler problem. Bizim yaptığımız transferler muhtaçlık için yapılan transferler. Galatasaray ve Türk futbolunun gelişmesi için risk almamız gerekiyor. Doğruyu yapmamız lazım. Hayalimizdeki en uçtaki isme kadar gideceğiz, alırız yada alamayız… Stoper konusunda alacağımız isim çok düzgün bir oyuncu olacak.

Rekabeti öbür bir yere çektiğimiz için çok memnunum. Rakiplerimiz de çok âlâ takımlar kurdu.

Timur’dan transfer sözleri! Ramos Ziyech ve Guendouzi…