Galatasaray Lideri Dursun Özbek, sponsorluk mutabakatında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek’in açıklamalarından satır başları şu formda:

“39 MİLYON EURO BÜTÇE”

Şampiyonlar Ligi’nde oynamak, başarılı olmak için kurulacak ekibi düzgün tespit etmek, oynayacağımız oyuncuları yeterli seçmek zorundayız. Bütçemizi de ona nazaran ayarlamak zorundayız. Divan’da Erden Timur açıkladı, birinci 16’ya giren ekiplerin maaş bütçesi 200-250 milyon euro civarında. Çeyrek final oynayanların maaş bütçesi 300 milyon civarı. Galatasaray bu sene net 39 milyon euro bütçeyle bu alanda uğraş edecek.

“KOPENHAG İÇİN HAZIRIZ”

Biz şuna inandık, Galatasaray’ın özelliği, vizyonu, gayeleri yalnızca bütçeyle değil fakat Galatasaraylı olmanın verdiği ruhla bu düzeyde başarılı uğraş göstereceğinden herkes emin. Alışık olduğumuz Şampiyonlar Ligi’ni oynayacağız. Ülkemizi, taraftarlarımızı temsil edeceğiz. Taraftarlarımızdan zati büyük bir takviye var. Şampiyonlar Ligi’nde oynadığımız için Türk halkından, herkesten, sponsorlardan büyük takviye alıyoruz. Onları mahcup etmeyeceğiz. Birinci maçımız Kopenhag ile, hazırız. Odaklandık. Çarşamba günü tüm taraftarları bekliyorum. Başarılı bir imtihan vereceğimizden eminim.

“SPONSORLUKLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

Bu sene enteresan bir sene Galatasaray için. Sponsorluk düzeyi çok üst çıktı. Geçen yılla kıyaslanmayacak düzeyde taraftarlarımızın, kurumların Galatasaray’a ilgisi çok büyük. Futbol ekibimizin gösterdiği muvaffakiyetler artı kurulan grubun formu, yıldız oyuncuların çokluğu bu düzeyde büyük bir talep karşılaştırdı. Bu manada Galatasaray’a dayanak veren herkese çok teşekkür ediyorum.

Kemerburgaz’daki Metin Oktay Tesislerimiz’in kaba inşaatı bitti. Geçen gün Divan Heyeti toplantısını orada yaptık. Yaklaşık 14.500 m2 kapalı alanı olan çok büyük bir tesis. Yıl sonuna hakikat yahut biraz geçen bir müddette Florya’daki yerleşkeyi buraya taşımak istiyoruz. Son derece hızlı bir inşaat safhası geçiriyoruz. Tüm sponsorlardan bu manada takviye istiyoruz.

“25 YILI ETKİLEYECEK”

Florya projesinin yapılması için buranın hızla yapılması lazım. Florya boşaltılmalı ki inşaat başlasın. Galatasaray’ın 25 yılını etkileyecek bir proje olacak. Florya’daki projemizde sponsorlarımızdan gereken takviyesi isteyeceğiz, Kemerburgaz’da da isteyeceğiz. Bugünkü sponsorluğun şorttaki reklam ile sonlu kalacağını düşünmüyorum. Ne çeşit dayanak vereceklerini oturup tartışacağız.

“HER BÖLÜMDEN DAYANAK GELİYOR”

Bir şeyi vurgulamadan geçmek istemiyorum. Galatasaray, Türkiye’nin çok kıymetli bir markası, çok büyük bir sivil toplum kuruluşu. Yapılan sponsorluklar her bölümden. Galatasaray’ın taraftarının teveccühü, formadaki yazılarda esasen aşikâr oluyor. Münasebetiyle bir tek kuruma, bireye bağlı bir kulüp değiliz.

OKAN BURUK KELAMLARI: TARTIŞMA OLMAZ!

Okan Hoca, 11-12 yaşlarından itibaren Galatasaray’dan yetişmiş, başarılarla dolu geçmişi olan biri. Kendisini geçen sene davet ettik idareye gelince. Galatasaray’da işler bu türlü değil. Galatasaray öbür bir format. Okan Hoca’nın Galatasaray ile mukavelesi… Biz gerekeni kendisine söyledik. Kontratı var. Maddi mevzularla ilgili de esasen bizim bir şey konuşmamıza gerek yok. Galatasaray ruhu, anlayışı bunu gerektiriyor. Elbette imkanlar düzeyinde maddi ve manevi takviye verilecek. Okan Hoca, Galatasaray’ın çocuğu. Tartışma olmaz. Hiçbir külfet yok. Fedakar biçimde ‘siz ne diyorsanız odur başkanım’ dedi. Bunu biz idare olarak çok güzel anlıyoruz. Bu Galatasaray duruşudur. Okan Hoca ile Galatasaray idaresi ortasında sorun olabilecek bir durum kelam konusu değil.