Galatasaray’da teknik yönetici Okan Buruk, Gaziantep FK maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

İŞTE O KELAMLAR:

“Rakibimizin 3’lü savunmayla başlamasını beklemiyorduk. Oyuncularımızla irtibata geçerek nasıl karşılayacağımızı anlattık. Oyuna âlâ başladık. Birinci yarım saatte rakibimizi çok fazla kalemize de getirmedik.”

“İkinci yarının başında süratle bir formda kaleye gidersek skor bulacağımızı söyledik ve o denli oldu. Performanslarımız üste çıkıyor, bilhassa Angelino en düzgün maçını oynadı. Kerem de yükseliyor, Tete ise ikinci maçını oynuyor. Oyuncularımızın performansını yükseltiyoruz, gol yemedik. Ben oyuncularıma güveniyorum.”

“İyi işler yapacağımızı düşünüyorum. Daha güzelini yapacağız. Bunu söylüyoruz lakin beşerler anlamıyor. Hazırlık sürecindeyiz. Bu grup geçen sene 7., 8. haftada bu düzeylere geldi. Bunu bu sene erken yaptık. Şampiyonlar Ligi’ndeyiz, 7 puan aldık. ligde. Ortadan daha yeterli döneceğiz.”

“Icardi ve Kerem ortasında değerli bir his var. Kerem’in goldeki pası çok pahalıydı. Icardi de bazen bunları yapıyor. Vurma talihi varken attırdığı gol, gol atmaktan daha bedelli. Grup olmak çok kıymetli.”

“Avrupa’da transfer bitti, fırsat ve maddi manada kazanım var. Şampiyonlar Ligi iştirak hissemiz, bütçemizde kıymetli bir gelir kalemi. Bunu kazandık. Avrupa’da transfer bitti ve etkin bir rol alabiliyorsunuz. Davinson Sanchez’den haberim yok şimdi, Erden Beyefendi bununla ilgili çalışmasını devam ediyor. Kimse merak etmesin. Herkes rahat olsun. İdare gerekeni yapıyor.”