Kopenhag Teknik Yöneticisi Jacob Neestrup ve futbolculardan Kamil Grabara ile Rasmus Falk, Galatasaray maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Andreas Cornelius’un Galatasaray’a karşı oynayamayacağını söyleyen Kopenhag Teknik Yöneticisi Jacob Neestrup, “Rakip ekibe büyük bir hürmetimiz var. Galatasaray maçı bizim için kıymetli. Elimizden geleni yapacağız. Olağan ki kümedeki 6 maç da bizim için değerli olacak. İki hafta sonra sorarsanız bu maçın en kıymetli maç olduğunu söyleyebilirim” değerlendiremsinde bulundu.

“SEVILLA MAÇI HALA CANIMI SIKIYOR”
Şampiyonlar Ligi’nde geçen dönem sergiledikleri performansı kıymetlendiren Neestrup, “Geçen sezonki 6 maça baktığımızda başarılı bir dönem geçirmedik lakin Sevilla maçı hala canımı sıkıyor. Zira kazanabileceğimiz bir maçtı. Onlardan çok daha zayıf değildik aslında fakat bir biçimde istediğimiz sonucu alamadık. Manchester City ve Borussia Dortmund maçlarında onlar bizden daha düzgün oynadı lakin Sevilla maçı hala beni üzüyor. Bu dönem bütün maçlarda daha güzel odaklanıp, daha düzgün sonuçlar almak istiyoruz” sözlerini kullandı.

KAMIL GRABARA: BU BİÇİM ATMOSFERLERE ALIŞIĞIZ
Kamil Grabara atmosferden etkilenmeyeceklerini söyledi. 24 yaşındaki kaleci, “İlk defa bu türlü bir kadroya karşı ve birinci defa bu türlü bir atmosferde oynamayacağız. Bu stil atmosferlere alışığız. Şampiyonlar Ligi’nde de daha evvelden tecrübelerimiz olduğu için sonuç olarak taraftarlar değil bizler oyunu sergileyeceğiz. O yüzden çok fazla etkileneceğimizi düşünmüyorum” formunda konuştu.

“MUSLERA ÇOK ÂLÂ BİR SEVİYEDE”
Fernando Muslera’nın çok düzgün bir kaleci olduğunu belirten Polonyalı kaleci, “Bu müsabakada karşı grubun kalecisinden çok kendime odaklanmak istiyorum. Gerçek konuşmak gerekirse Muslera şu an çok güzel bir düzeyde. Hoş oynuyor” dedi.

RASMUS FALK: HEYECANLIYIM
Rasmus Falk ise eski grup arkadaşı Nelsson ile rakip olacaklarının hatırlatılmasının akabinde, “Henüz Nelsson ile konuşmadım. Çok fazla irtibata geçemedik lakin onun zayıf noktalarını, düzgün noktalarını biliyorum. O da beni az çok biliyor. O yüzden nasıl bir müsabaka gerçekleşeceğini iddia edebiliyorum. Heyecanlıyım” tabirlerini kullandı.