A Ulusal Futbol Grubu’nun başında EURO 2024 elemelerinde Ermenistan maçında alınan 1-1’lik sonuç ve çabucak sonrasında Japonya ile oynan hazırlık müsabakasında alınan 4-2’lik yenilgi sonrası önemli formda spor kamuoyunun ağır tenkitlerine maruz kalan Stefan Kuntz’un geleceği önemli biçimde sorgulanmaya başladı. Ard arda alınan makus sonuçlardan sonra Alman basınında da önemli biçimde gündemi meşgul eden 60 yaşındaki antrenörün bundan sonraki planı merak ediliyor. İşte Alman basınından Stefan Kuntz yansımaları.

N-TV: JAPONYA, ALMANYA’NIN TEKNİK YÖNETİCİ ADAYI KUNTZ’A SORUN YARATTI

“Japonya ulusal futbol grubu birkaç gün içinde ikinci teknik yöneticinin vazifeden alınmasına neden olacak mı? Ulusal antrenör Hansi Flick’i işinden eden Asyalılar, yaralı Alman antrenör Stefan Kuntz’un grubu Türkiye’yi de yendi. Stefan Kuntz, Türkiye’nin ulusal futbol antrenörü olarak beklenen kurtuluşu kaçırdı. Türkiye’nin Belçika’nın Genk kentinde Japonya’ya 4-2 yenilmesi, Alman teknik yöneticinin üzerindeki baskıyı artıracak üzere görünüyor. Eski profesyonel ve başarılı U21 antrenörü, Avrupa Şampiyonası elemelerinde Ermenistan karşısında alınan 1-1’lik hayal kırıklığı yaratan beraberliğin akabinde Türk medyasında sert tenkitlere maruz kalmıştı. Almanya karşısında aldıkları 4-1’lik galibiyetle Japonlar sonunda Alman ulusal antrenör Hansi Flick’in işini kaybetmesini sağladı. Japonlar artık bir sonraki ulusal koçun sonunu mu müjdeliyor? Almanya’nın U21 grubunu 2017 ve 2021’de Avrupa şampiyonluğuna taşıyan Kuntz, Flick’in yerine geçecek adaylardan biri olarak görülüyor.”

SPORT BUZZER: KUNTZ DAHA FAZLA BASKI ALTINDA!

“Japon ulusal kadrosu Alman antrenörler için giderek bir kaygıya dönüşüyor. “Mavi Samuraylar” Hansi Flick’in Almanya’dan ayrılışını mühürledikten sonra, artık de Flick’in muhtemel halefi olarak düşünülen Stefan Kuntz ve Türk kadrosuna acı bir mağlubiyet tattırdı. Flick’in yerine geçmesi mümkün adaylardan biri olarak görülen Kuntz’un bu nedenle daha fazla baskı altında kalması mümkün. Almanya U21 ulusal kadrosunu 2017 ve 2021’de Avrupa Şampiyonası şampiyonluğuna taşıyan 60 yaşındaki teknik adam, geçtiğimiz Cuma günü Avrupa Şampiyonası elemelerinde Ermenistan karşısında alınan 1-1’lik hayal kırıklığı yaratan beraberliğin akabinde Türk medyası tarafından sert bir biçimde eleştirilmişti. Kontratı 2024 yazına kadar devam ediyor.”

EXPRESS: KUNTZ İÇİN ORTAM DAHA DA GERGİNLEŞECEK

“Stefan Kuntz (60), Türkiye’nin ulusal futbol teknik yöneticisi olarak beklenen kurtuluşu değerlendiremedi. Türkiye’nin 12 Eylül 2023 Salı günü öğlenden sonra Belçika’nın Genk kentinde Japonya’ya 4-2 yenilmesi, Alman teknik yöneticinin üzerindeki baskıyı artıracak üzere görünüyor. Tıpkı Alman ulusal ekibi üzere Türkler de Japonya karşısında dört gol yedi.”

FRANKFURTER: OLASI ALMAN ULUSAL EKİP HOCASI TÜRKİYE’DE TEHLİKEDE

“Stefan Kuntz, Hansi Flick’in yerine ulusal antrenör olarak geçmeye aday isimlerden biri. Yakında boşa çıkabilir mi? Zira Türkiye’de vazifeden alınmanın eşiğinde. Pazar gününden bu yana Almanya futbolu bir tıp inanılmaz hal içinde. Hansi Flick’in vazifeden alınmasından sonra yerine geçecek isim aranıyor. Son günlerde Flick’in halefi olarak birkaç adayın ismi geçiyor. Şu anki favori, bu yılın Mart ayında vazifeden alınmasından bu yana FC Bayern’de işsiz olan Julian Nagelsmann. Argümanlara nazaran DFB, 36 yaşındaki teknik adam hakkında görüştü ve Nagelsmann’a şimdiden onay verildi. Nagelsmann’ın yanı sıra Stefan Kuntz’un ismi da adaylardan biri olarak geçiyor. Kuntz’taki tek sorun Türk ulusal grubunun antrenörü olarak vazife yapıyor olması lakin Japonya karşısındaki alınan mağlubiyet sonrası Kuntz’un işi çok kolay görünmüyor. Ermenistan maçından sonra Kuntz’un vazifeden alınacağı söylentileri çıkmıştı. Bu söylentiler, Türkiye’nin Japonya’ya karşı oynadığı hazırlık maçında aldığı 4-2’lik hezimetle daha da alevlendi.”

SPORX: GENK’TEKİ İMTİHAN AYRILIK ARGÜMANLARINI DOĞRULAYABİLİR

“Belçika’nın Genk kentinde, Alman ulusal kadrosunun boşalan teknik yöneticiliği için aday gösterilen Kuntz, Japonya’ya karşı verdiği sınavı- kaybetti. Japonya, Cumartesi günü Alman ulusal ekibi karşısında aldığı 4-1’lik galibiyetle ulusal antrenör Hansi Flick’in sonunu getirmişti. Ya artık Kuntz? Avrupa Şampiyonası elemelerinde Ermenistan karşısında alınan 1-1’lik beraberliğin akabinde Kuntz’a yönelik tenkitler artmıştı. Genk’teki imtihanın ayrılık savlarını doğrulaması muhtemel!”

SPORTSCHAU: KUNTZ, JAPONYA’YA KARŞI KAYBETTİ

“Stefan Kuntz, Türkiye’nin ulusal futbol kadrosu teknik yöneticiliğindeki baskıdan kurtulma talihini kaçırdı. Türkiye’nin Belçika’nın Genk kentinde Japonya karşısında aldığı 4-2’lik hezimet, Alman teknik yöneticinin üzerindeki baskıyı arttıracak üzere görünüyor.”