RHG Enertürk Güç Stadı’nda düzenlenen imza merasiminde konuşan Uçar, Kayserispor ailesine katıldığı için memnun olduğunu söyledi.

Büyük bir topluluğa geldiğinin farkında olduğunun altını çizen Uçar, “Camianın beklentilerini biliyorum. Bu beklentileri karşılayabilmek ismine grubumla birlikte kendimizi gece gündüz çalışmaya adamış durumdayız. Takım derinliği az olsa da elinden gelenin en düzgününü yapmaya çalışan çalışkan bir oyuncu grubum var. Bizim de bundan sonraki misyonumuz oyuncular, teknik grup, yöneticiler ve taraftarla omuz omuza verip grubu en yeterli yere taşımak olacaktır.” dedi.

Uçar, kulüp lideri Ali Çamlı’nın yarın transfer tahtasının açılmasıyla ilgili bir müjde vereceğini belirterek, yapılacak desteklerle Kayserispor’un daha düzgün yerlere geleceğini söz etti.

Kulüp lideri Ali Çamlı ise “Bugün prestijiyle bir iki evrakımız var. Onları da bugün nihayetlendireceğiz. Yarından itibaren de Kayserispor topluluğuna transfer yasağı meselemizin bittiğini duyuracağız. Lütfen bunun sevincini yaşama imkanı verin.” diye konuştu.

Çağdaş Atan’ın kulüpten ayrılmasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Çamlı, şunları söyledi:

“Eğer sen gidip öteki bir kulüple görüşeceksen ahlaken mevcut kulüp liderine ‘Ben artık burada yoruldum. Misyonumu tamamladım. Müsaade verirseniz buradan ayrılabilir miyim?’ demen gerekiyor. Biz kimseyi burada zorla tutmuyoruz. Çağdaş Hoca bize bu yanılgıyı yapmıştır. Bundan sonraki süreci UÇK’de (Uyuşmazlık Tahlil Kurulu) devam ettireceğiz. UÇK ne karar verirse o da razı olacak biz de razı olacağız. Çağdaş Hoca ‘transfer yasağının kaldırılmamasını’ münasebet göstererek fesih süreci başlatmış. Çağdaş Hoca’nın kulübe geldiğinde de transfer yasağı vardı, mukavelesini 3 yıl uzattığında da vardı.”

Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç ise Recep Uçar’ın başarılı olacağına inandığını söyledi.

Kayserispor’un kenti birleştiren bir güç olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, “Şehirde önde gelen herkes, Kayseri’nin en kıymetli marka pahası olan Kayserispor için elinden geleni yapıyor. Kayserispor bir kent ekibi. Bu kentteki herkes bunun şuurunda.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların akabinde Uçar’ı 1+1 yıllığına sarı-kırmızılı kulübe bağlayan kontrat, Ali Çamlı ve Recep Uçar ortasında imzalandı.