BAŞKAN ERDOĞAN TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Milli güreşçiler ve antrenörlerle sohbet eden Bakan Bak, 16-24 Eylül tarihleri ortasında yapılacak Dünya Güreş Şampiyonası hazırlık çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bakan Bak, daha sonra tribüne çıkarak idmanı izlediği sırada Lider Recep Tayyip Erdoğan tarafından telefonla arandı. Bakan Bak’ın Lider Erdoğan’a Güreş Ulusal Ekibi’nin kampında olduğunu ve hazırlık çalışmalarını takip ettiğini söylemesi üzerine Erdoğan, Özgür Güreş Ulusal Ekip Kaptanı Taha Akgül ile görüştü.

Erdoğan’dan Akgül’e: Bir aksilik olmasın ha!

“BİR AKSİLİK OLMASIN HA!”

Hazırlık çalışmaları hakkında bilgi alan Lider Erdoğan’ın, altın madalya beklediği Taha Akgül’e, “Bir aksilik olmasın ha” demesi üzerine ulusal güreşçi, “İnşallah Sayın Cumhurbaşkanım, güzel hazırlandım” yanıtını verdi.

Erdoğan, ulusal güreşçiden bu şampiyonada birebir vakitte Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için kota almasını temenni etti. Taha Akgül, Lider Erdoğan’a geçmişteki muvaffakiyetleri bu sene de tekrarlama kelamı verdi. Taha Akgül, Lider Erdoğan’dan finale kalması durumunda karşılaşmayı ekrandan izlemesini talep etti. Bunun üzerine Bakan Bak’ın, “Finale kalırsak değil, kalacaksın inşallah” demesi gülümsetti.
Lider Recep Tayyip Erdoğan, tüm kafileye selamlarını ileterek, muvaffakiyetler diledi.