UEFA Konferans Ligi 3. cinsin birinci maçında Maribor’u alanında 3-1’lik skorla geçen Fenerbahçe, play-off’a yükselmek için rövanş maçında rakibine konuk olacak. Çaba öncesinde sarı-lacivertlilerin teknik yöneticisi İsmail Kartal açıklamalarda bulundu.

İşte Kartal’ın açıklamalarından satır başları:

Maça sahiden uygun hazırlandık. Birinci maçta Maribor’un ne kadar organize bir ekip olduğunu gördük. Onun için buraya da yüksek konsantrasyonla geldik. Tıpkı ciddiyetle maça çıkıp elimizden gelenin en güzelini yapıp çeşidi geçmek istiyoruz. Birtakım sakat oyuncularımız var ancak geniş bir takıma sahibiz. Yarınki maçta oynayacak oyuncuların da ellerinden geleni yapacaklarını düşünüyorum. Rakibi tanıyoruz, tahlillerimizi yaptık, burada uygun bir sonuçla tipi geçerek ülkemize geri dönmek istiyoruz.

“FUTBOL ALANDA OYNANIR, ALANDA BİTER”

Futbolda yüzdeler üzerinden konuşmak bence çok hakikat değil. Futbol alanda oynanır, alanda biter. Sizin göstereceğini performans sonucu belirler. Biz yarınki maça en yeterli biçimde hazırlandık. Uygun gayret etmemiz gerekiyor. Rakibinizi ciddiye almazsanız, futbol size cezayı keser. Oyuncuların ellerinden geleni yapacaklarını düşünüyorum.

“BU MAÇIN KISSASI DAHA FARKLI OLACAK”

İlk maçta Maribor birinci 20-25 dakika oyuna biraz hakimdi. Daha sonra ataklarla oyunun istikrarını kurduk ve kendi lehimize çevirdik. Sonra da goller geldi. Yarınki maçın öyküsü daha farklı olacak. Biz de o farklılığı yaptık. Akşam da tahlillerimizi tamamlayıp, yarın en güzel biçimde maça çıkmayı düşünüyoruz.

MIHA ZAJC: GÜÇ BİR MAÇ BİZİ BEKLİYOR

Zor bir maç bizi bekliyor. Maribor’un da neler yapabildiğini gördük birinci maçta. Âlâ hazırlandık. Hem galip gelmek hem de tipi geçmek için elimizden gelenin en uygununu yapacağız.

“EVİME DÖNMEK ÇOK GÜZEL”

Evime dönmek çok hoş bir his. Maribor’un büyük bir ekip olduğunu biliyorum. Yarın sıkıntı bir maç olacak fakat biz de elimizden geldiği kadar yeterli hazırlandık. Birinci maç sonrası tahlillerimizi yaptık. Neler olacağını göreceğiz.

“İSMAİL KARTAL’IN DÖNMEMDE BÜYÜK HİSSESİ VAR”

Fenerbahçe’ye geri dönmekten ötürü çok memnunum. İsmail Kartal’ın bunda büyük hissesi var. Âlâ bir bağlantımız var. Bir müddettir birbirimizi tanıyoruz. Onunla çalışmaktan ötürü memnunum. Umarım bu dönem birlikte muvaffakiyetler elde ederiz.

“OLIMPIJA, G.SARAY KARŞISINDA GÜZEL BİR PERFORMANS GÖSTERDİ”

Hem ailem, hem arkadaşlarım beni desteklemeye gelecekler. Bu yüzden çok memnunum. Galatasaray-Olimpija maçını izledim. Olimpija’nın güzel performans gösterdiğini düşünüyorum. Maalesef bir sonraki çeşide ismini yazdıramadılar lakin Slovenya futbolunu en yeterli formda temsil ettiler.