A Ulusal Ekip’te Stefan Kuntz ile yolların ayrılmasının akabinde ismi ulusal grupla anılan hocalar da dahil olmak üzere ortaya çıkan istatistiklerde Abdullah Avcı en çok maç kazanan, Şenol Güneş en çok gol sevinci yaşayan, İstek Çalımbay ise en çok maça çıkan teknik yönetici oldu.
Abdullah Avcı, son 10 yılda Muhteşem Lig, 1’inci Lig, Türkiye Kupası, Muhteşem Kupa, Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi, Konferans Ligi, Avrupa Şampiyonası, Dünya Kupası Elemeleri ve ulusal grup hazırlık maçları da dahil olmak üzere misyon yaptığı 369 müsabakanın 192’sinde alandan galip ayrılmayı başardı. Deneyimli teknik adam, 677 puanla en çok puan toplayan teknik adamlar sıralamasında da birinci sırada yer aldı. Avcı’yı, 314 maçta aldığı 180 galibiyetle 615 puan toplayan Şenol Güneş takip etti.

EN FAZLA GOL ATAN ŞENOL GÜNEŞ, İKİNCİ SIRA AVCI’NIN

Öte yandan bu müsabakalarda kadroları en çok gol atan teknik adam ise Şenol Güneş oldu. Güneş’in grupları son 10 yılda oynadığı 314 maçta rakip ağları 639 sefer sarsarken bu istatistikte Güneş’i, Abdullah Avcı takip etti. Avcı’nın ekipleri 369 maçta rakip ağları 606 defa sarsmayı başardı.

EN ÇOK MAÇA ÇIKAN TEKNİK ADAM 371 MÜSABAKAYLA ÇALIMBAY

Son 10 yılda en çok maça çıkan teknik adam ise 371 müsabaka ile İstek Çalımbay oldu. Çalımbay’ı 369 maçla Abdullah Avcı takip etti.

4 BÜYÜK GRUBA KARŞI EN ÇOK PUAN KAZANAN AVCI, 3 BÜYÜKLERE KARŞI İSE TERİM

Abdullah Avcı, dört büyük ekibe karşı oynadığı maçlarda ise yüzde 63 puan alma ve çalıştırdığı ekiplerde maç kaybetmeme oranı yakaladı. Yalnızca Galatasaray’ın başında yer alan ve 3 büyüklere karşı gayret eden Fatih Terim, 3 büyük kadroya karşı vazife yaptığı maçlar hesaplanırken, deneyimli teknik adam burada yüzde 72’lik kaybetmeme oranının sahibi oldu.