Fenerbahçe’den geçtiğimiz dönem Championship grubu Hull City’nin yolunu tutan Ozan Tufan, 2023/24 dönemine fırtına üzere bir giriş yaptı. Türk futbolcu, gösterdiği form grafiğiyle parmak ısırtıyor ve gol krallığına koşuyor.

HAT-TRİCK YAPTI, GALİBİYETİ GETİRDİ

Turuncu Siyahlılar, Championship’in 2. haftasında alanında taraftarı önünde S. Wednesday karşısında 4-1’lik galibiyete uzanırken ulusal futbolcu Ozan Tufan, yaptığı hat-trickle galibiyetin başkahramanı olmuştu. 28 yaşındaki oyuncu; 45+5 (P), 58 ve 70. dakikalarda ağları ağları sarsarken Hull’un 4. golü 85’te Aaron Connolly’den gelmişti.

SKORER KİMLİĞİYLE ÖN PLANDA!

Hull City’nin yaz kampında oynadığı hazırlık maçlarında da skorer kimliğiyle ön plana çıkan Ozan Tufan’ın yaptığı hat-trick toplumsal medyada geniş yankı uyandırmıştı. Hull City taraftarları, ulusal oyuncuyla ilgili övgü dolu tweetler atmışlardı. İngiliz takımındaki ikinci dönemini geçirirken başarılı orta saha, geçen dönem 44 müsabakada misyon alarak 8 defa ağları sarsmayı başarmıştı. Ozan Tufan, ligin 4. haftasında oynadıkları Bristol maçında da gollerine devam etti ve gol krallığına göz kırptı.

OZAN TUFAN GOL KRALLIĞINA KOŞUYOR

İngiltere Championship’te Hull City, Championship’in 4. haftasında alanında Bristol City’yi konuk etti. Gayretin 17 dakikasında Hull City ismine sahneye Türk yıldız Ozan Tufan çıktı. Tufan, uğraşın 17. dakikasında attığı golle bu sezonki gol sayısını da 4’e çıkarmış oldu. Ozan Tufan böylelikle bu dönem, oynadığı 4 maçta 4 gol atarak dikkat cazip bir performansa imza atıyor ve Championship’te şimdiden gol krallığına göz kırpıyor.

Hull City’de Ozan, uğraşın 61. dakikasında yerini Denizlispor’un eski oyuncusu Estupinan’a bıraktı.