Philadelphia 76ers’de James Harden krizi yaşanıyor. Uzun müddettir bu kriz için konuşmayan Josh Harris, sessizliğini bozdu.

Bu yazın başlarında LA Clippers’a takas edilme isteğini lisana getiren Harden, yeni NBA dönemi yaklaşırken hala Sixers’ın takımında yer alıyor.

The Athletic’ten Shams Charania ile konuşan Harris, Harden’a hem bir basketbol oyuncusu hem de bir kişi olarak hürmet duyduğunu söz ederek, yıldız oyuncunun talebini yerine getirmeye istekli olduğunu ve birebir vakitte ekibin şampiyonluk gayreti veren bir takım oluşturma amacını de göz önünde bulundurduğunu vurguladı:

“İşimiz çok ağır. James’e hürmet duyuyorum. Açıkçası isteğini yerine getirmek istiyorum. Fakat tıpkı vakitte şampiyonluk uğraşı veren bir ekibin neleri geri alabileceğini de düşünmem gerekiyor. Onu kalmaya ikna etmeyi çok isterim. Lakin istediği şeyin bu olmadığını anlıyorum.

Sonuç ne olursa olsun, herkes ismine olumlu olacak biçimde çözmek için çalışmaya devam edeceğim. Ona bir basketbolcu ve insan olarak hürmet duyuyorum. Her şeyden evvel, beşerlerle uğraşıyorsunuz, değil mi? Nereye varacağını göreceğiz.”

76ers grubunun kontratındaki 35,6 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu kulladıktan sonra takas talebinde bulunan Harden için uygun bir teklif bulamaması, bu görüşmeleri sonlandırma kararı alınmasına sebep olmuştu.

Harden, geçtiğimiz dönemi 21.0 sayı, 6.1 ribaund ve 10.7 asist ortalamalarıyla ve %38.5 üçlük isabetiyle tamamlamıştı.