Süper Lig’de oynadığı 3 maçta galibiyet alamayan Samsunspor’un 4’üncü haftadaki İstanbulspor maçı sağanak nedeniyle iptal edildi. Ulusal ortada çalışmalarını Nuri Asan Tesisleri’nde sürdüren kırmızı-beyazlı grup, bugün 1’inci Lig gruplarından Giresunspor ile oynadığı hazırlık maçını 6-1 kazandı.
Çabayı hakem Adem Cinek yönetirken, yardımcılıklarını ise Sezgin Şahbaz ve Mehmet Şenkaya yaptı. Samsunspor’un gollerini 8 ve 11’inci dakikada Carl Holse, 24’üncü dakikada Ercan Kara, 70 ve 82’nci dakikada Landry Dimata ve 74’üncü dakikada Emre Kılınç atarken, Giresunspor’un golünü ise 10’uncu dakikada Yunus Emre Gergef kaydetti.
Hazırlık maçını pahalandıran teknik yönetici Hüseyin Eroğlu, “Yeni transferler ortamıza geç katıldılar lakin bizim bu süreci en düzgün biçimde hızlandırmamız gerekiyor. Giresunspor’a da teşekkür ediyoruz. Oyuncularımızın performansını yükseltmemiz çok kıymetli. Ağır bir halde çalışıyoruz. Lige adapte olmak zorundayız. Oyuncularımız da esasen ahenk sorunu yok. Saha içindeki bu adaptasyon gün geçtikçe daha da uygun olacak. Bugün hoş bir skor aldık. Hazırlık maçı lakin saha içerisindeki performansları yeterliydi. Galatasaray maçıyla başlayacak olan hafta, her geçen gün çok daha yeterli olmak zorundayız. Performansları üste çekip başarılı skorları alacağız” dedi.