Trendyol Harika Lig’in 2. haftasında deplasmanda Yılport Samsunspor’u 2-0 mağlup eden Fenerbahçe’de, teknik yönetici İsmail Kartal maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

İşte o kelamlar:

Maçtan evvel de söyledim, futbol kenti Samsunspor’a bundan sonraki dönemde muvaffakiyetler diliyorum. Lakin maça çok düzgün başlayamadık, bu kadar hoş bir atmosferde daha hoş bir tabanda oynamak isterdik. Taban biraz bizim birinci 15 dakikada oyuna tutuk başlamamıza neden oldu. Lakin yavaş yavaş oyunu ele aldık. Devre ortasında konuştuk. Bugün kazandık. Kazandığımız için memnunuz. Oyuncularımı tebrik ediyorum.

Yeni transferlerimizin kalitesi, ekibe katacakları muhakkak. Bundan ötürü transfer ettik fakat daha tam hazır değiller. Kadronun düzeyine geldiklerinde oyun gücümüze katkı verecekler. İki oyuncuya kramp girdi. Tam manasıyla hazır değiller. Vakit içerisinde oyuncularımızın düzeyini yükselttiğimiz vakit kadroya daha çok katkı sağlayacaklarını düşünüyorum.

Zamanla yarışıyoruz. Bugün pazartesi, perşembe maç var. 2-2.5 gün vaktimiz var. En sağlıklı, en dinlenik oyuncularımızla Twente maçına en hoş formda çıkıp, hoş bir sonuçla rövanş maçına gitmek istiyoruz.