Siyah-beyazlılarda, transfer periyodunun son gününde sürpriz bir gelişme yaşanabileceği öğrenildi. Afrika Kupası küme eleme maçları sonunda Beşiktaş’ın üç stoperi de 2023 AFCON’a katılma hakkı kazandı… Fildişi Kıyısı’nda yapılacak turnuvaya Bailly, Colley ve Amartey üçlüsünün de tıpkı anda katılacak olması nedeniyle siyah-beyazlı idare olağan üstü bir karar aldı. Şayet uygun kaideli bir stoper önlerine düşerse alacaklar. Bu bildirim menajerlere iletilirken Suudi Arabistan’dan sürpriz bir teklif geldi.

Fotomaç’ın haberine nazaran; Jorge Jesus’un çalıştırdığı Al Hilal’ın 31 yaşındaki Güney Koreli stoperi Hyun-soo Jang’ı hür bırakacağı bilgisi verildi. Daha evvel bu ülkede çalışan Şenol Güneş, çabucak Jang hakkında araştırma yaptı ve olumlu bilgiler aldı. Kore Ulusal Ekibi’nde Kim Min-jae ile bir arada oynayan Jang’ın durumu hakkında araştırma yapılmaya başlandı. 1.97’lik stoper için bugün sürpriz bir gelişme olabileceği sav edildi.

19 GOL 8 ASİSTİ VAR

Profesyonel kulüp mesleğinde 325 resmi maça çıkan Hyun-soo Jang bu dönemde 19 gol attı, 8 asist yaptı, toplamda 27 gole direkt katkı sağladı.