2008 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2008) takımında yer alan eski ulusal futbolcular, depremzedeler için ‘Replay’ maçında İsviçre ile karşılaştı. İsviçre’nin Lozan kentinde oynanan şov maçı 2-2 sona ererken ulusalların golleri Semih Şentürk ve penaltıdan Volkan Demirel’den geldi.

Centilmenliğin ön planda tutulduğu tertipte iki ülkenin oyuncuları müsabaka sonrasında formaları değiştirirek fair-play örneği sergiledi. Her iki ülkenin futbol federasyonları tarafından desteklenen tertip, futbolun hudutları aşan dayanışma gücünü vurgulamak maksadıyla düzenlendi. İki ülke ortasında dayanışma ve yardımlaşmanın ön planda olduğu tertip, tıpkı vakitte depremzedeler için toplanacak yardımlarla toplumsal bir sorumluluğa da dönüştü.

Maç öncesi ulusal grubun soyunma odasında keyifli anlar yaşandı. Birinci 11’i açıklamayı unutan Fatih Terim’e Nihat Kahveci yardımcı oldu. Eski ulusal kaleci Volkan Demirel ise müsabakada forvet oynadı.

Fatih Terim’in teknik yöneticiliğini yaptığı Türkiye’de Hamit Altıntop, Volkan Demirel, Emre Belözoğlu, Tuncay Ulu, Mehmet Aurelio, Arda Turan, Emre Aşık, Semih Şentürk, Servet Çetin, Tolga Güçlü, Ayhan Akman, Tümer Metin, Nihat Kahveci, Hakan Balta, Gökhan Gönül, Ümit Karan ve Ahmet Dursun üzere oyuncular yer aldı.

Fatih Terim kadroyu unuttu!