TURGAY DEMİR – BEĞENİLEN GELDİNİZ

Dinamo Kiev dinamik, birbirleriyle çok yeterli yardımlaşan oyunculardan oluşan homojen yapıya sahip istikrarlı bir kadro. Beşiktaş’ı panikletmek ve erken gol atmak ismine birinci düdükle birlikte önde basan bir Dinamo Kiev izledik. Bu devirde Beşiktaş bir türlü oyun kuramadı ve durumlar verdi. Birinci yarının son çeyreğinde ise Lucescu’nun öğrencileri yorulurken Beşiktaş denetimi ele aldı. Orta alanda toparlanan, iki kanattan bindirmeler yapan Kartal, Aboubakar’ın penaltısıyla öne geçti. İkinci yarı benzeri bir havada başladı. Savunmanın bir anlık boşluğunda Shaparenko ceza alanı çizgisi üzerinden klasını konuşturup eşitliği sağladı. Buna karşın Masuaku çıkana kadar Beşiktaş oyuna hakim olan taraftı ve Colley’le ikinci golü de buldu.

Savunmanın soluna Umut girince o bölgede bir çok artçı sarsıntı oldu. Dinamo Kiev bu bölgeden bindirdi ve baskıyı arttırıp tekrar eşitliği sağladı. İstediği vakit gol atabilen lakin istese de, istemese de kolay gol yiyen bir Beşiktaş izledik. Cenk Tosun girip, Rashica sağ kanadı tesirli kullanınca görünüm tekrar lehimize değişti.

Tam maç bitti derken, Rashica rakibini yatırdı, kaldırdı ve Bahtiyar da maçı bitiren golü attı. Gedson’un insan üstü uğraşını, Aboubakar’ın hiçbir maçı boş geçmeyişini, Cenk Tosun’un dönüşünü, Rashica’ın kendine gelişini kutlamalı Beşiktaşlılar. Çeşit kapısı arkasına kadar açık lakin dahası yenilerle eskiler yavaş yavaş ahenk sağlamaya başladılar. Bu çok kıymetli. Kartal yüksekten uçmaya hazır üzere.

TURGAY DEMİR – BEĞENİLEN GELDİNİZ

Dinamo Kiev dinamik, birbirleriyle çok uygun yardımlaşan oyunculardan oluşan homojen yapıya sahip istikrarlı bir grup. Beşiktaş’ı panikletmek ve erken gol atmak ismine birinci düdükle birlikte önde basan bir Dinamo Kiev izledik. Bu periyotta Beşiktaş bir türlü oyun kuramadı ve durumlar verdi. Birinci yarının son çeyreğinde ise Lucescu’nun öğrencileri yorulurken Beşiktaş denetimi ele aldı. Orta alanda toparlanan, iki kanattan bindirmeler yapan Kartal, Aboubakar’ın penaltısıyla öne geçti. İkinci yarı benzeri bir havada başladı. Savunmanın bir anlık boşluğunda Shaparenko ceza alanı çizgisi üzerinden klasını konuşturup eşitliği sağladı. Buna karşın Masuaku çıkana kadar Beşiktaş oyuna hakim olan taraftı ve Colley’le ikinci golü de buldu.

Savunmanın soluna Umut girince o bölgede bir çok artçı sarsıntı oldu. Dinamo Kiev bu bölgeden bindirdi ve baskıyı arttırıp tekrar eşitliği sağladı. İstediği vakit gol atabilen lakin istese de, istemese de kolay gol yiyen bir Beşiktaş izledik. Cenk Tosun girip, Rashica sağ kanadı tesirli kullanınca görüntü tekrar lehimize değişti.

Tam maç bitti derken, Rashica rakibini yatırdı, kaldırdı ve Bahtiyar da maçı bitiren golü attı. Gedson’un insan üstü çabasını, Aboubakar’ın hiçbir maçı boş geçmeyişini, Cenk Tosun’un dönüşünü, Rashica’ın kendine gelişini kutlamalı Beşiktaşlılar. Tıp kapısı arkasına kadar açık fakat dahası yenilerle eskiler yavaş yavaş ahenk sağlamaya başladılar. Bu çok kıymetli. Kartal yüksekten uçmaya hazır üzere.

SİNAN VARDAR – BAHTİYAR OL BEŞİKTAŞ’IM

Hepimizin yakından tanıdığı, Lucescu savaş şartlarında genç oyunculardan şurası çok koşan, sıfır yabancısız, pırıl pırıl bir kadro kurmuş. Romanya tarihinin en sıcak günlerinde Beşiktaş’ın avantajlı bir sonuçla çeşidi kolaylamasına alkış tutalım. Beşiktaş maça temkinli başlarken, dakikalar ilerledikçe Gedson önderliğinde oyunda üstünlüğünü hissettirdi. Gedson bu dönem çabucak hemen her maçta olduğu üzere sahanın yıldızıydı. Amir ile Salih de barikatı kurup oyunu rakip alana yıkmasıyla, dakikalar ilerledikçe Beşiktaş’ın golünü bekler olduk. Beşiktaş’ın büyük gücü Aboubakar dün de çok istekliydi. Penaltı vuruşunda da klasına yakışır bir gol attı.

Siyah-beyazlılar üç defa öne geçerken savunmadaki kademe yanlışları maçı riske soktu. Bilhassa de Amartey güya maçta değildi. Es geçmeyeyim; Colley’in Beşiktaş’ı 2-1 öne geçiren golünde, bizim hakemler olmayınca gol de iptal olmadı. Kulakların çınlasın TFF! Maçın son dakikalarında oyuna giren Cenk’in hırsı bedelini gösteriyordu. Rashica’nin 90+4’te klasını gösterip şahane bir çalımla Bahtiyar Zaynutdinov’a gol pasını servis etmesi maçın en hoş anıydı. Yeni transferlerin galibiyet getiren goldeki imzaları Beşiktaşlıları ‘Bahtiyar’ etti. Savunmaya transfer olmazsa olmaz görüşümü tekrar ediyorum. Ah bir de Tayyip Talha bir an evvel dönse, ne de hoş olacak.

SİNAN VARDAR – BAHTİYAR OL BEŞİKTAŞ’IM

Hepimizin yakından tanıdığı, Lucescu savaş şartlarında genç oyunculardan şurası çok koşan, sıfır yabancısız, pırıl pırıl bir kadro kurmuş. Romanya tarihinin en sıcak günlerinde Beşiktaş’ın avantajlı bir sonuçla tipi kolaylamasına alkış tutalım. Beşiktaş maça temkinli başlarken, dakikalar ilerledikçe Gedson önderliğinde oyunda üstünlüğünü hissettirdi. Gedson bu dönem çabucak hemen her maçta olduğu üzere sahanın yıldızıydı. Amir ile Salih de barikatı kurup oyunu rakip alana yıkmasıyla, dakikalar ilerledikçe Beşiktaş’ın golünü bekler olduk. Beşiktaş’ın büyük gücü Aboubakar dün de çok istekliydi. Penaltı vuruşunda da klasına yakışır bir gol attı.

Siyah-beyazlılar üç defa öne geçerken savunmadaki kademe kusurları maçı riske soktu. Bilhassa de Amartey güya maçta değildi. Es geçmeyeyim; Colley’in Beşiktaş’ı 2-1 öne geçiren golünde, bizim hakemler olmayınca gol de iptal olmadı. Kulakların çınlasın TFF! Maçın son dakikalarında oyuna giren Cenk’in hırsı kıymetini gösteriyordu. Rashica’nin 90+4’te klasını gösterip olağanüstü bir çalımla Bahtiyar Zaynutdinov’a gol pasını servis etmesi maçın en hoş anıydı. Yeni transferlerin galibiyet getiren goldeki imzaları Beşiktaşlıları ‘Bahtiyar’ etti. Savunmaya transfer olmazsa olmaz görüşümü tekrar ediyorum. Ah bir de Tayyip Talha bir an evvel dönse, ne de hoş olacak.