TURGAY DEMİR – İNCECİ KARA BOĞA

Azerbaycan temsilcisi Nefci Bakü karşısında birinci maçta cins kapısını gerisine kadar aralayan Beşiktaş rövanşa alternatif oyuncular ve iki gençle alana çıktı. Arkadaşları çaba manasında bir şeyler yapmaya çalışırken, Onana ve Rebic gezinmeyi tercih ettiler. Bilhassa Rebic beni çok şaşırttı, bu türlü maçlarda klasını konuşturacaksın ki, hem taraftarın gönlüne taht kuracaksın, hem de hocanın gözüne gireceksin.

Bakü temsilcisi ise tek maçlık bir final oynarcasına hırslı, istekli ve disiplinliydi. Şenol hoca baktı olacak üzere değil, beklentilerin çok altında kalan Umut, Onana ve Rebic’i yanına alıp, Aboubakar, Masuoaku ve Amir’i alana sürdü. Bu değişikliklerle Beşiktaş oyunu tek kaleye çevirdi, üst üste durumlar buldu ve Aboubakar harika bir plaseyle tabelayı eşitledi.

Sonra Muleka sahne aldı, hem de ne almak! Düşmesine karşın yerden kalktı, topu kaptı, kaleciyi de geçip fileleri havalandı. Çeşit zati garanti üzereydi lakin kazanarak tıp geçmek ülke puanı manasında çok değerli.

TURGAY DEMİR – İNCECİ KARA BOĞA

Azerbaycan temsilcisi Nefci Bakü karşısında birinci maçta çeşit kapısını gerisine kadar aralayan Beşiktaş rövanşa alternatif oyuncular ve iki gençle alana çıktı. Arkadaşları gayret manasında bir şeyler yapmaya çalışırken, Onana ve Rebic gezinmeyi tercih ettiler. Bilhassa Rebic beni çok şaşırttı, bu türlü maçlarda klasını konuşturacaksın ki, hem taraftarın gönlüne taht kuracaksın, hem de hocanın gözüne gireceksin.

Bakü temsilcisi ise tek maçlık bir final oynarcasına hırslı, istekli ve disiplinliydi. Şenol hoca baktı olacak üzere değil, beklentilerin çok altında kalan Umut, Onana ve Rebic’i yanına alıp, Aboubakar, Masuoaku ve Amir’i alana sürdü. Bu değişikliklerle Beşiktaş oyunu tek kaleye çevirdi, üst üste konumlar buldu ve Aboubakar süper bir plaseyle tabelayı eşitledi.

Sonra Muleka sahne aldı, hem de ne almak! Düşmesine karşın yerden kalktı, topu kaptı, kaleciyi de geçip fileleri havalandı. Tıp aslında garanti üzereydi lakin kazanarak tıp geçmek ülke puanı manasında çok değerli.

Gelelim gençlere. Semih hakikaten yetenekli bir oyuncu. Ceza alanında topla buluştuğunda direkt golü düşünüyor ve bunu alt yapı maçlarından kalan ezberiyle yapıyor. Daha efektif olmalı, etrafını düşünmeli, her vakit, birinci fırsatta kaleye vurmak yanlışsız tercih olmayabilir. Dikkat!

Orta alanda izlediğimiz Demir Tıknaz ivedi etmekle, çabuk oynamak ortasındaki farkı kısa müddette anlayacaktır. Topu en yakınındakine verme kolaycılığına kaçmayıp yerine nazaran riskli paslar atması özgüveninin ispatı. Özetle bu gençlere güvenip müddet vermek kural. İkisi de daha düzgün olacaklar üzere.

Gelelim gençlere. Semih sahiden yetenekli bir oyuncu. Ceza alanında topla buluştuğunda direkt golü düşünüyor ve bunu alt yapı maçlarından kalan ezberiyle yapıyor. Daha efektif olmalı, etrafını düşünmeli, her vakit, birinci fırsatta kaleye vurmak yanlışsız tercih olmayabilir. Dikkat!

Orta alanda izlediğimiz Demir Tıknaz ivedi etmekle, çabuk oynamak ortasındaki farkı kısa müddette anlayacaktır. Topu en yakınındakine verme kolaycılığına kaçmayıp yerine nazaran riskli paslar atması özgüveninin ispatı. Özetle bu gençlere güvenip mühlet vermek kaide. İkisi de daha yeterli olacaklar üzere.