EURO 2024 Elemeleri’nden güzel sonuçlar almak istediklerini belirten A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Avrupa şampiyonu olan A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu’ndan Melissa Vargas’ı öven Kuntz, “Melissa Vargas’a ‘Futbol oynayan bir kız kardeşi var mı?’ diye sormamız gerek.” tabirlerini kullandı.

“HÜCUMDA OYNAYACAK BİR KARDEŞİ AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDA TALİHİMİZİ YÜKSELTİR”

Stefan Kuntz yaptığı açıklamada, “Melissa Vargas’a ‘Futbol oynayan bir kız kardeşi var mı?’ diye sormamız gerek. Tahminen erkek kardeşi de vardır. Bilhassa hamlede oynayacak bir kardeşi Avrupa Şampiyonası’nda talihimizi yükseltir.” tabirlerini kullandı.

“YABANCI TEKNİK YÖNETİCİYLE BÜYÜK MUVAFFAKİYET YAKALADILAR”

Avrupa şampiyonu olan ulusal ekibin hocasının yabancı olduğunu belirten Kuntz, “Güven konusu otomatik olarak Bayan Voleybol Ulusal Grubu’na geliyor. Yıllardır bir yabancı meslektaşım misyon başında. Bundan evvel de yabancı teknik yöneticileri vardı. Büyük bir muvaffakiyet yakaladılar. Hasebiyle yabancı hocalara inanç duyulabileceğini düşünüyorum.” halinde konuştu.

“ONLARA BU İNANCI GÖSTERDİK”

Futboldaki inanç ortamının artırılması gerektiğini de belirten Kuntz, “Hamit (Altıntop) ile A Ulusal Grup’tan genç ve yıldız gruplara kadar bir itimat oluşturmak istiyoruz. O yüzden artık Kazımcan ve Bertuğ’u alarak Ümit Ulusal Grup’tan A Ulusal Kadro’ya aldık. Onlara bu inancı gösterdik. Ayrıyeten seyircilerimizin bize olan itimadını sürdürmemiz gerekiyor. Eleme kümelerinden çıkıp Almanya’da da başarılı bir sonuç elde etmek istiyoruz.” dedi.