Toni Kroos, Gabri Veiga’nın Al Ahli’ye transferini “utanç verici” olarak nitelendirerek, Arap parasına yenik düşen oyuncular hakkındaki görüşünü zati açıkça ortaya koyan yıldız oyuncu bu hususla ilgili açıklamalarda bulundu.

“ORADA HER ŞEY PARA ETRAFINDA DÖNÜYOR”

Real Madrid’in orta saha oyuncusu, Suudi Arabistan’ gitmek için La Liga’dan ayrılan oyuncuların birçoklarını sert bir halde eleştirdi, “Orada savlı futbol oynanıyor denmeye başlandı lakin her şey para etrafında dönüyor.” sözlerini kullandı.

KARİYERİNİN ORTASINDA GİDİLMEMELİ”

Toni Kroos oyuncuların çok erken yaşta parayı tercih ettiklerini ve bunu yapmamalarını söyleyen Kroos, “Cristiano Ronaldo üzere herkes bu kararı kendisi vermeli. Mesleğinin sonuna hakikat bunu yap. Lakin mesleğinin ortasında olan ve Avrupa’nın en yeterli kulüplerinde oynayacak kaliteye sahip bu oyuncuların bu transferleri gerçekleştirmeleri garip. Orada insan haklarının olmaması beni Suudi Arabistan’a gitmekten alıkoyacak.” dedi.

“BURADA HER VAKİT HAZIR OLMALISINIZ”

Kroos ise toplamda onuncu dönemini oynadığı Real Madrid’e sadık kalmayı tercih ediyor. Bu dönemle birlikte 10. dönemine girecek olan Kroos, “Daha evvel hiçbir yerde 9 sene üst üste oynamadan Real Madrid’de 10. dönemime giriyor olmak harika bir his. Real Madrid’de her vakit misyona hazır olmanız ve elinizden gelenin en uygununu yapmanız gerekir.” diyerek kelamlarını noktaladı.