Trendyol Üstün Lig’in 5. haftasında Beşiktaş’ı konuk edecek Trabzonspor, Hırvat teknik yönetici Nenad Bjelica idaresinde büyük maçlardaki birinci galibiyetini almanın uğraşını verecek.

Milli ortada takımını Berat Özdemir, Batista Mendy, Nicolas Pepe ve Paul Onuachu üzere oyuncularla güçlendiren bordo-mavililerin sakatlıktan dönecek Trezeguet, Eren Elmalı ve Dimitrios Kourbelis’ten de yararlanma bahtı olacak.

Ligin birinci 4 haftasında 2 galibiyet, 2 yenilgi alarak 6 puan elde eden Karadeniz grubu, Beşiktaş maçına odaklanarak şampiyonluk yarışında olacağının bildirisini vermek istiyor.

BJELICA İLE 2 BÜYÜK MAÇTA YENİLGİ

Trabzonspor, geçen dönem ligin 30. haftası öncesinde misyona gelen Nenad Bjelica, idaresinde oynadığı iki büyük müsabakayı da kaybetti.

Bordo-mavililer, geçen dönem ligin 34. haftasında Fenerbahçe’ye deplasmanda 3-1, bu dönem ligin 2. haftasında Galatasaray’a 2-0 kaybetti.

Karadeniz grubu, Bjelica ile büyük rakipleri karşısında 3. maçında birinci galibiyetini almanın gayretini verecek.

SON GALİBİYET 2022’DE

Trabzonspor, büyük maçlarda son galibiyeti 24 Aralık 2022’de alanında Fenerbahçe’yi 2-0 yenerek elde etti.

Bordo-mavili ekip, daha sonra oynadığı 4 maçta 3 yenilgi, 1 beraberlik aldı. Bu süreçte Beşiktaş ile Trabzon’da oynanan müsabaka 0-0 eşitlikle sonuçlandı.

Trabzonspor, Beşiktaş’ı mağlup etmesi halinde büyük kadrolar karşısında 266 gün sonra 3 puan elde etmiş olacak.