Fırtına’da teknik yönetici Nenad Bjelica, savunma güvenliğini artırmak için ön liberoya kesinlikle birini istiyordu. Scout grubunun teklifiyle gündeme gelen Batista Mendy ismine Hırvat çalıştırıcı onay verdi. Akabinde görüşmeler başladı. Lakin 23 yaşındaki futbolcuya, Avrupa’dan da teklifler olması başını karıştırıyordu. Son güne kadar ismi İspanyol kulüpleriyle anılıyordu. Lakin hiçbir kulüp Trabzonspor üzere Angers ile bonservisi için anlaşamadı. Bu türlü olunca da Batista Mendy kulübünde kaldı. Avrupa’da transfer devri kapanınca Fırtına net atağını yaptı.

DERTLERE DERMAN OLACAK

Fotomaç’ta yer alan haberde, Trabzonspor,oyuncuyu ikna etmek için 3 gündür ağır biçimde uğraşıyordu. Sonunda bunu da başardı. Angers ile 4.5+1 milyon euro’luk mutabakata varan bordo-mavililer, 23 yaşındaki ön libero ile de el sıkıştı. Mendy’nin Türkiye’ye geliş programı da belirlendi. Başarılı oyuncunun Çarşamba günü Türkiye’de olması bekleniyor. Sıhhat denetimlerinin akabinde da resmi imzayı atacak. Batista Mendy bu dönem Angers formasıyla 3 maça çıktı. Hazır halde Trabzonspor’a geliyor. Ulusal ortada ekibe ahengi artacak. Beşiktaş derbisinde alanda olabilir. Fırtına böylelikle kıymetli bir açığını kapatmış oldu.

KORKUTUCU BİR FİZİK

Batista Mendy, 1.91 uzunluğunda, 82 kilo tartısında. Dev cüssesiyle alanda değerli bir yer kapatıyor. Âlâ de durum aldığı için rakiplerine kolay geçit vermiyor. Güçlü fiziğiyle rakipleri için caydırıcı bir oyuncu. Onun ekibe yerleşmesiyle birlikte Trabzonspor’un kalesine gelen şut sayısında önemli bir azalma olacak.