Teknik yönetici Nenad Bjelica liderliğinde takım planlamasını yapan Trabzonspor’da bir ayrılık daha gerçekleşiyor. Sağ bek Serkan Asan’ı Üstün Lig’in yeni kadrosu Pendikspor’a gönderen bordo-mavililer, Maxi Gomez’i de İspanya’ya yolcu ediyor. Trabzonspor’a transfer olduğu birinci andan itibaren büyük beklentiler içerisine girilen lakin bir türlü istenilen düzeye gelemeyen Uruguaylı santrforun gidişine onay çıkarken ayrılık için geri sayıma geçildi.

MAAŞI İSPANYOL TAKIMI TARAFINDAN ÖDENECEK

Sabah’ın haberine nazaran; Bordo-mavililer, bir müddettir oyuncuyu takımına katmak isteyen İspanya’nın Cadiz kulübünün yaptığı satın alma opsiyonlu kiralama teklifini kabul etti. Buradan alınacak olan kiralama bedeli katılık kazanmazken tecrübeli futbolcunun maaşının İspanyol grubu tarafından ödeneceği belirtildi. Maxi Gomez, İstanbul’dan İspanya’ya hareket edecek ve Cadiz için sıhhat denetimlerine girecek. Trabzonspor, bu atılımla birlikte maaş bütçesinde de önemli bir düşüş sağlayacak.

TRABZON’A 13 GOLLÜK KATKI YAPTI

27 yaşındaki Gomez, Trabzonspor’a geçtiğimiz dönem İspanyol takımı Valencia’dan 3 milyon Euro bonservis bedeliyle katıldı. Beklentilerin altında bir performans gösteren oyuncu, tüm kulvarlarda toplam 35 resmi maçta ter döktü. Ağları 7 defa havalandıran Maxi Gomez, arkadaşlarına 6 da gol pası vererek yardımcı oldu.