Trabzonspor Teknik Yöneticisi Nenad Bjelica, pazar günü oynanacak olan Beşiktaş maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak müsabakaya hazır olduklarını söyledi.

Trabzonspor, Trendyol Üstün Lig’in 5. haftasında karşılaşacağı Beşiktaş maçı hazırlıklarını bu sabah saat 10.30’da Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yaptığı idman ile sürdürdü. Birinci 30 dakikası basına açık olarak gerçekleştirilen idmana tedavisi devam eden Hüseyin Türkmen ve Orsic, sakatlıkları devam eden Göktan Gürpüz ve Tonio Teklic katılmazken, Fernandez gruptan farklı olarak çalışmalarına devam etti. Yeni transfer Pepe ise kendisi için hazırlanan özel idman programı çerçevesinde idmanda yer almadı.

Bordo-mavili kulübün Teknik Yöneticisi Nenad Bjelica, idmanda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bjelica, Beşiktaş maçında ekibine güvendiğini tabir ederek, “Hafta boyunca ortamıza yeni katılan oyuncularımız oldu. Ulusal kadrolardan dönen oyuncularımız da oldu. Denswil de ortamıza katıldıktan sonra grup tamamlanmış olacak. Hafta boyunca yeterli bir çalışma fırsatı bulduk ve güzel hazırlandığımızı söyleyebilirim” dedi.
Son olarak Umut Güneş ve Ognjen Bakic’in ekibe katıldığını belirten Hırvat teknik adam, kadronun son durumu ile ilgili olarak, “Bakic, 3 ay boyunca bizimle olacak. Bakic’e oynayabileceği bir grup bakıyoruz fakat olmaz ise geleceğe yönelik bizimle hazırlıklarını sürdürecek. Berat Özdemir, Nicolas Pepe, Batista Mendy ve Paul Onuachu ortamıza katıldı. Transfer devri devam ediyor. Kiralık gelecek yahut gidecek oyuncular da olabilir. Grubumuz şu an hazır halde çalışmalarına devam ediyor. Nicolas Pepe uzun müddettir grup antrenmanlarından başka idi. Onun için bir süreç devam ediyor. Dün idman sonrası ufak bir rahatsızlığı oldu. Çalışmalarına kişisel olarak devam ediyor. Pazar günü bizimle olup olamayacağını göreceğiz. Bu oyuncuları ortamıza katabildiğimiz için ben de çok memnunum. Bu oyuncular Trabzonspor’u seçtiler ve ekibimizi eskisinden daha güçlü bir hale getireceğiz. Birinci aylarda ortamızda olan arkadaşlarımız ile birlikte rekabet sayesinde grubu üste çıkaracağız. Bu yılki transferler ile birlikte düzgün bir karışım elde ettik. Genç ve milletlerarası arenalarda kıymetli işler yapan oyuncuları ortamızda kattık” halinde konuştu.

“BAKIC’İ, GELECEK İSMİNE BİR YATIRIM OLARAK GÖRÜYORUZ”

Bjelica, genç oyuncularla ilgili de konuşarak şunları söyledi:

“Mehmet, Göktan, Bakic ve Enis üzere oyuncular ileride düzgün işler çıkarabilecek oyuncular. Umut ve Batista Mendy yeniden tıpkı biçimde hem şu an için hem de gelecek ismine onları değerli bir yatırım olarak görüyoruz. Koita için bir ekip bulmaya çalışıyoruz. Görüşmeler devam ediyor. Bakic kalacak olursa bizim için bir sorun olmayacak. Bizim için düzgün bir yatırım. 10 gün evvel ortamıza katabilmiş olsaydık kiralık oynama fırsatı olabilirdi. Öteki bir yere transferi gerçekleşmez ise 3 aylık bir süreçte bizimle olacak. İdmanlarda ve hazırlık maçlarında onu değerlendireceğiz. Kulübe maliyeti neredeyse olmayan bir transfer. Kendisini gelecek ismine bir yatırım olarak görüyoruz. Enis Bardhi’nin performansının birebir halde devam edebilmesini bekliyoruz. Golleri ve asistlerini sürdürmesini bekliyoruz” diye konuştu.