Nefesler tutuldu, gözler Trabzon’a çevrildi. Papara Park’ta bugün herkes susacak, Türkiye’nin iki lokomotif kulübünün muhteşem yıldızları konuşacak. Bir tarafta mesken sahibi Trabzonspor. 40 bin taraftarının takviyesini ardına alacak olan bordo-mavililerde teknik yönetici Nenad Bjelica 4 derbi maçından 1 beraberlik, 3 mağlubiyetle çıktı. Bugün zinciri kırarak, Türkiye mesleğindeki birinci galibiyeti hedefliyor. Ulusal ortada dersine çalıştı. Oyuncularına Beşiktaş’ın güçlü ve zayıf taraflarını ezlerletti. Tecrübeli çalıştırıcı tam manasıyla oyun planına sadık kalınmasını istedi.

MORALLİ GELİYORLAR

Beşiktaş cephesi de müsabakaya moralli hazırlandı. Siyah-beyazlılar, Şenol Güneş idaresinde Trabzon’dan 3 puanla dönmeyi hedefliyor. Trabzonspor’da teknik yönetici Nenad Bjelica, Kartal’ı durdurma planlarını yaptı. Kartal’ın kanat atakları için özel tedbirler aldı. Bunları öğrencilerine aktardı. Hırvat çalıştırıcı atakta da derbi heyecanını bilen deneyimli oyuncularını alana sürmeyi planlıyor. Bu tip maçları ziyadesiyle oynamış futbolcularının derbinin altından kalkabileceğini hesaplıyor. Onların golleri ve asistleriyle 3 puana uzanmayı hedefliyor.

9 AYLIK GALİBİYET HASRETİ

Karadeniz Fırtınası, İstanbul’un üç Büyüklerine karşı 9 aydır galibiyet alamıyor. Son olarak Fenerbahçe’yi 2-0 yenmişlerdi. Nenad Bjelica idaresindeki bordo-mavili oyuncular bugün kazanarak bu hasrete son vermek istiyorlar. Tepe yarışına da ortak olmayı hedefliyor.

EVİNDE BİRİNCİ DERBİ

Trabzonspor bu dönem büyük maçları erken oynuyor. Dönemin 2. haftasında deplasmanda Galatasaray ile karşılaşan Fırtına bugün de Beşiktaş’ı konuk edecek. Dönemin birinci iç saha derbisinde Trabzonspor’un maksadı 3 puanı hanesne yazdırmak olacak.

İŞTE TRABZONSPOR – BEŞİKTAŞ DERBİSİ BEKLENEN 11’LER

Trabzonspor: Uğurcan, Mehmet Can, Baniya, Benkovic, Eren, Mendy, Bakasetas, Bardhi, Visca, Trezeguet, Onuachu

Beşiktaş: Mert, Rosier, Necip, Colley, Onur, Amir, Gedson, Rashica, Chamberlain, Muleka, Aboubakar