Trendyol Üstün Lig’de 2. haftada Galatasaray konutunda Trabzonspor’u ağırladı.

Karadeniz temsilcisinden maç hakkında flaş açıklamalar geldi.

İŞTE TRABZONSPOR’UN AÇIKLAMALARI;

“Trabzonsporumuzun puanlarını çalanlar hakkında verilecek kararı büyük bir dikkatle bekliyoruz.”

Dün akşam oynanan ve konut sahibi kadro tarafından örnek bir konukseverlik ile ağırlandığımız Galatasaray – Trabzonspor maçı sonrası, iki kıymetli sebepten dolayı bu açıklamayı yapma mecburiyeti doğmuştur.

1. Maçın skorunu başta VAR hakemleri olmak üzere hakemler belirleme cüreti göstermiştir. Bu kabul edilemez bir alışkanlıktır ve artık asla tekrarlanmamalıdır.

2. Galatasaray Lideri Sayın Dursun Özbek, geçen dönemden beri hakemleri ve federasyonu, koşullar ne olursa olsun baskı altında tutmayı bir strateji haline getirdiği için, baskıyla aldığı puanlara karşın gelecek maçlara mağdur rolünde ipotek koymaya devam etmektedir.

Liderimiz Sayın Ertuğrul Doğan’ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Riva ziyaretinde Sayın Mehmet Büyükekşi’ye içtenlikle ve altını çizerek vurgulamasına karşın, Türkiye Futbol Federasyonu’na ve Merkez Hakem Şurası’na, kendilerini bekleyen ve geçen dönemden beri çoktan tedbiri alınmış olması gereken riskler hakkında bir sefer daha tekrarlamayı vazife edinir, birinci haftalarda alana yansıyan adalet seviyesinin, verdikleri kelamlardan çok uzak durduğunu hatırlatırız.

Kaybettiğimiz puanların geri gelmeyeceğini ve kaburgası kırılan oyuncumuzun hakkının ödenemeyeceğini bilmemize karşın, VAR odasında onlarca kamera kaydında net ve aşikar olanı görmezden gelerek Trabzonsporumuzun puanlarını çalanlar hakkında verilecek kararı büyük bir dikkatle bekliyoruz.

Trabzonspor’un sloganı haline gelen inadı gereği, bundan bu türlü en küçük adaletsizliğin bile peşinden koşmaktan yorulmayacağımızı, yapılanları ve yapanları unutmayacağımızı nezaketle hatırlatırız.

Hürmetlerimizle,

Trabzonspor İdare Kurulu