Transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, Nenad Bjelica’nın talebi doğrultusunda orta saha transferini bitirmek istiyor. Birçok oyuncuyla temas kuran Karadeniz takımı, İngiliz kulübü Brighton’un orta saha oyuncusu Steven Alzate’yi gündemine aldı.

BONSERVİS PAZARLIĞI

Takvim’in haberine nazaran; Bordo-mavili yetkililerin, ön libero ve 10 numarada vazife alabilen 24 yaşındaki futbolcuyu bonservisiyle birlikte transfer etmek istediği hedeflediği öğrenildi. Ada grubunun, futbolcudan en az 3.5 milyon Euro gelir hedeflediği ve pazarlıkların da devam ettiği belirtildi. Kulüplerler anlaşırsa Kolombiyalı yıldız, Türkiye’ye gelip resmi imza atacak.

27 GOLE KATKI YAPTI

Kariyerine Lorient altyapısında başlayan ve daha sonra birebir ekipte devam eden Alzate, 2017 yılında Brighton’un yolunu tuttu. Swindon Town ve Standard Liege’e sırasıyla kiralanan 1.80 uzunluğundaki Alzate, bugüne kadarki profesyonel futbol mesleğinde toplamda 146 müsabakaya çıkarken, 13 gol, 14 de asist katkısı sağladı. Kontratı dönem sonunda bitecek olan yıldız isim, Kolombiya Ulusal Grubu’nda ise 7 müsabakada baht buldu.