Transfer çalışmalarını aralıksız sürdüren ve defans çizgisine bir ekleme daha yapmak isteyen Beşiktaş yeni amacını belirledi. Fotomaç’ın haberine nazaran daha evvel de ismi geçse de transferi gerçekleşmeyen Koray Günter yine Beşiktaş’ın ana maksadı oldu. Siyah-beyazlıların daha evvel de takımına katmak istediği fakat Verona’yla mutabakata varamadığı Koray için yine kapıyı çalacağı söz edildi. Beşiktaş’ın, 29 yaşındaki stoperi takımına katmak için ne kadar bir bütçe ayırdığı şimdi belirli olmasa da Verona’ya satın alma opsiyonlu kiralama teklifi yapılacak.

ŞENOL GÜNEŞ İSTİYOR

Beşiktaş, Koray Günter’i daha evvel da takımına katmak istemiş fakat İtalyan kulübü oyuncunun ayrılmasına müsaade vermemişti. 29 yaşındaki stoperi geçen dönem devre ortasında Sampdoria’ya kiralayan Verona’nın, siyah-beyazlılardan gelecek olan teklifi beklediği tabir edildi. Daha evvel Galatasaray’da da 50 maça çıkan Koray’ın transferi için teknik yönetici Şenol Güneş’in ‘yerli’ oyuncu olmasından ötürü istekli olduğu belirtildi. Beşiktaş’ın deneyimli oyuncuya yıllık 1-1.5 milyon euro ortasında bir teklif sunacağı öğrenildi.

H.Verona formasıyla bugüne kadar 105 maça çıkan Koray, bu dönemde 2 gol atarken, 4 de asist yaptı. Sarı-kırmızılı formayı 50 sefer giyen Koray; Genoa’da 15, Sampdoria’da 10, B. Dortmund A grubunda ise 1 maçta misyon aldı.