Trendyol 1. Lig grubu Eyüpspor, son olarak St. Truiden forması giyen KAA Gent’in 31 yaşındaki Belçikalı futbolcusu Gianni Bruno’yu takımına kattı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Eyüpspor Asbaşkanı Fatih Kulaksız, “Gianni Bruno çok meslekli bir futbolcu, kendisini Avrupa’nın kıymetli liglerlerinde kanıtlamış, geçtiğimiz dönem Belçika Jupiler Pro Ligi’nde 20 gol atmayı başarmış çok değerli bir golcü. Yaklaşık 1 aydır gündemimizdeydi. Uzun uğraşlar sonucu transfer etmeyi başardık. İnşallah bu dönem bize çok katkı sağlayacak. Her iki tarafa da güzel olmasını diliyorum. Gianni transferinde bize yardımcı olan KAA Gent kulübü yetkililerine de ayrıyeten teşekkür ediyorum” Tabirlerini kullandı.

Gianni Bruno ise, “Eyüpspor’a katıldığım için çok memnunum. Yeni bi ekiple, yeni bir ülkede, yeni bi maceraya atıldığım için çok heyecanlıyım. Her şeyimi bu kulüp için vereceğim ve umarım önümüzdeki dönem daima birlikte Üstün Lig’de olacağız” formunda konuştu.

Bruno geride kalan dönemde, Belçika 1. Lig’inde 30, Belçika Kupası’nda 3 olmak üzere toplam 33 maçta forma giyerken 20 gol, 2 asist katkısı sağladı.