Fırtına, savunma güvenliğini artırmak için gelecek vadeden bir ön libero arıyor. Amaçtaki isim de Batista Mendy. Fotomaç’ın haberine nazaran idare bu dönem transferde en büyük sayısı ona ayırdı. Evvel 23 yaşındaki oyuncunun kulübüyle görüşen Trabzonspor 5 milyon euro’luk bir bonservis bedelinde mutabakata vardı. Buna 1 milyon euro da bonuslar eklenecek. Bordomavililer, Mendy’nin kulübü Angers ile el sıkıştı fakat oyuncuyu şimdi ikna edebilmiş değil. Zira masada birçok kadro var. Fransa’dan Lyon ve Metz de oyuncunun peşinde. Metz, Angers ile anlaşamadı. Dün tekliflerini yükselttiler.

PEŞİNDE KUYRUK VAR
Batista Mendy’yi Fransa dışından Borussia Mönchengladbach ile Getafe de istiyor. Tüm bu kulüplerin tıpkı anda 23 yaşındaki ön liberoyu istemesi piyasasını yüksek tutuyor. Oyuncu da menajeri ve ailesiyle birlikte oturarak kararını verecek. Trabzonspor, Mendy’ye 3+1 yıllık kontrat önerdi. 950 bin euro’dan başlayarak sayı üst çıkacak. Trabzonsporlu yönetimciler, görüşmeleri yürüten menajerlerle birlikte oyuncuyu adeta kıskaca almış durumda. Batista Mendy’yi ikna etmek için teknik yönetici Nenad Bjelica da kulübün projelerini anlatıyor.

GELİRSE BİRÇOK SORUN ÇÖZÜLECEK
Genç futbolcu, ön liberoda savunma ile orta saha ortasında çok uygun bir temas oyuncusu. Atletizmi yüksek. 1.91’lik uzunluğuyla hava toplarında da çok tesirli. Değerli bir koşucu. Güzel yer tutarak pas kontaklarını kesiyor ve birinci topu grup arkadaşlarına muvaffakiyetle oynuyor. Fırtına’nın hem savunma hem de ataktaki birçok meselesine deva olacak.

Batista Mendy bu dönem 2 lig maçında da forma giydi. 2 sarı kart gördü.