Yeni dönemde şampiyonluk hedefleyen Beşiktaş, savunmaya başkan özellikleri olan bir destek yapmak istiyor. Şenol Güneş’in raporu doğrultusunda araştırmalara başlayan Beşiktaş’ın, Barcelona’da forma giyen Fransız stoper Clement Lenglet için titiz bir operasyon yürüttüğü öne sürüldü. HEDEF

KİRALIK ALINMASI

Takvim’in haberine nazaran; Beşiktaşlı yetkililerin, Barcelona ile mukavelesi 2026 yılına kadar devam eden 28 yaşında ve 1.86 uzunluğundaki Lenglet için görüşmelere başladığı belirtildi. Aktüel bilgilere nazaran; 10 milyon Euro bedel biçilen futbolcuyu Siyah-Beyazlılar satın alma opsiyonuyla kiralamayı hedefliyor. Geçen dönemi kiralık olarak İngiliz takımı Tottenham’da geçiren futbolcunun Barcelona’da düşünülmediği ve mesleğine tertipli oynayabileceği bir kadroda devam etmek istediği öğrenildi.

22 GOLE DİREKT KATKI YAPTI

Kariyerinde bugüne kadar 354 maça çıkan deneyimli oyuncu, toplamda 14 gol, 8 asist üretti. Geçen dönem Tottenham’da 35 maçta 1 gol, 2 asist üreten Lenglet, daha evvel Sevilla, Nancy ve Chantilly gruplarında misyon yapmıştı.